banner196

Adnan Tot, KASMİB Müdürü oldu

Birlik Başkanı Vali Mesut Yıldırım tarafından İl İdaresi Kanunu ve Mahalli İdare Birlikleri Kanununun ilgili maddeleri gereğince Birlik Müdürü olarak görevlendirilen Ziraat Yüksek Mühendisi Adnan Tot’un bu görevinin yanı sıra Belediye Başkan Yardımcılığı görevine de devam edeceği bildirildi. Birliğin önceki müdürü Çevre Mühendisi Ferhan Kaşıkçı ise, görevlendirmesinin iptal edilmesi üzerine DSİ 23. Bölge Müdürlüğü’ndeki asli görevine döndü.

Başkanlığını Kastamonu Valisi Mesut Yıldırım’ın yaptığı Kastamonu Mahalli İdareler Birliği (KASMİB), ilimizdeki mahalli idarelerin yürütmekle görevli oldukları hizmetlerin bazılarını birlikte görmek amacıyla 2006 yılında kuruldu. Doğal ve kültürel değerleri korumak, çevre ve altyapı sorunlarıyla ilgili faaliyetler yürütmek ve mahalli idarelerin bazı gereksinimlerini karşılamak, KASMİB’in görev alanı içerisinde bulunuyor. Halen Kastamonu merkez ve 19 ilçe belediyesinin ortak kullandığı katı atık aktarma istasyonlarının ve Devrekani ilçesi Sarıyonca mevkiinde bulunan Katı Atık Bertaraf Tesisinin işletimi KASMİB tarafından yürütülüyor.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Mehmet Kuşcu 3 ay önce

İnşAllah sıvı atığa da bir çare bulunur.
Kastamonu kanalizasyon ve atık sularının boşaltıldığı gökırmak zehir akıtıyor.
Hele Taşköprüye kadar olan kısımda bırakın suyun kullanımını el sürülmesi bile tehlikeli iken bu sularla zirai sulama yapılıyor.
Bir kaç seneye kalmaz o güzelim verimli arazilerimizin toprağı ölecek.
Islahı mümkün olmayacak şekilde harap olacak.
O kadar kimyasal madde, yağ, deterjan şu anda bizim topraklarımızı zehirliyor.
Lütfen bir çözüm bulunsun.
Bu böyle sürdürülemez.