banner196

Gazetecilik ve Medya Eğitimi belgeleri dağıtıldı

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC)’nin, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından “2016 Yılı Teknik Destek Programı” kapsamında desteklenmeye değer bulunan, Basın İlan Kurumu (BİK) Kastamonu Şube Müdürlüğü'nün de iştirakçi olduğu “Gazetecilik ve Medya Eğitimi” programına katılan gazetecilere katılım belgeleri verildi.

23-28 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitimde, Basın Ahlakı, Basın Mevzuatı ve Sosyal Davranış, Spor Haberciliği, Haber Yazma Teknikleri, Basın Fotoğrafçılığı ve Sayfa Tasarımı konularında eğitim verildi, bilgi ve tecrübe kazanmaları sağlandı.

KGC’nin organizasyonu ile önceki akşam Penbe Han’da bir araya gelen gazeteciler, katılım belgelerini aldılar. Programda konuşan KGC Başkanı Erkan Yılmaz, cemiyet çalışmaları hakkında bilgi verdi. Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Yılmaz, bu tür eğitim çalışmalarının devam edeceğinin altını çizdi.

Programa KGC Başkanı Erkan Yılmaz’ın yanı sıra, BİK Şube Müdürü Yaşar Kuru, KGC Yönetim Kurulu Üyeleri ve gazeteciler katıldı.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol