Öne Çıkanlar kastamonuspor 1966 puan durumu karabük eskipazar cinayet yüksek askeri şura kararları kastamonu cide rıfat ılgaz aşılamasına başlandı
banner196

Kurban Bayramı mesajları
KASTAMONU VALİSİ MESUT YILDIRIM'IN MESAJI

Milletimizin birbirine her zamankinden daha fazla kenetlenerek gönül birliği oluşturduğu dinî bayramlarımızdan olan bir Kurban Bayramı’na daha erişmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Bayramlarımız; sevginin, saygının ve sosyal duyarlılığımızın arttığı, birlik ve beraberlik ruhumuzun pekiştiği, kalplerimizin yumuşadığı, akraba ve komşuların ziyaret edildiği, öksüz ve yetimlerin sevindirildiği, bütün bir toplumun aynı duyarlılığı hissedebildiği nadir günlerdendir.
İnanıyorum ki birlik ve beraberlik içinde idrak edeceğimiz Kurban Bayramı milletimizin yüreğine daha çok ferahlık ve huzur verecek, toplumsal dayanışmamızı ve kardeşlik duygularımızı güçlendirecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle Kastamonulu hemşehrilerimin, tüm kamu görevlisi arkadaşlarımın, şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve ailelerinin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

KASTAMONU AK PARTİ MİLLETVEKİLİ METİN ÇELİK'İN MESAJI

İnanç dünyamızın çok önemli günlerinden olan bayramlarımız; birlik, beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma gibi özellikleri ile Milletimizin nezdinde ayrı bir yere sahiptir.
İnanç dünyamızda Allah’a yakınlaşma, itaat ve teslimiyetin simgesi olan Kurban Bayramı; paylaşmanın, dayanışmanın yoksul, yetim ve öksüzleri gözetmenin toplumumuzda en güzel örneklerinin sergilendiği günlerdendir.
Kurban Bayramının dargınlık ve kırgınlıkların unutulmasına, toplumsal birlikteliğin pekişmesine, saygı ve hoşgörünün daha da gelişmesine vesile olması temennisiyle; İslam âleminin, milletimizin ve Kastamonu'lu hemşerilerimin Kurban Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyor, Bayramın bütün insanlığa barış, rahmet ve huzur getirmesini diliyorum.

KASTAMONU AK PARTİ MİLLETVEKİLİ MURAT DEMİR'İN MESAJI

Bayramlar; barışın, birlik ve beraberliğimizin, bir toplumda millet olma şuurunun pekiştiği günlerdir. Paylaşmanın, teslimiyetin ve kardeşliğin kaynağı olan Mübarek Kurban Bayramınızı kutlar,  Ülkemize, Milletimize ve Tüm İslam Alemine hayırlara vesile olmasını temenni ederim. Selam, sevgi ve saygılarımla.

KASTAMONU MHP İL BAŞKANI HACI İBRAHİM MAŞALACI'NIN MESAJI

Yaşadığımız ağır ve kasvetli günlerden sonra Mübarek Kurban Bayramı'na ulaşmış bulunuyoruz. Maneviyatın, duanın, yardımlaşmanın, dayanışmanın, buluşmanın müstesna anlarından birisi olan Kurban Bayramı'nı yaşanılan terör saldırılarından dolayı içimiz hüzünlü, gözümüz nemli de olsa huşuyla kutluyoruz.
Aziz milletimiz yüzyıllardır aynı safa giren, aynı ahlaki ve manevi vecibeleri benimsemiş, doğudan batıya, kuzeyden güneye benzer duyguları sahiplenmiş büyük bir aile olarak bayramları karşılamış ve müşterek hissiyatla yüceltmiştir. Şüphesiz hem dini, hem de milli bayramlarımız bizi birbirimize yaklaştıran, aynı istikamete yönlendiren ve aramızdaki engelleri kaldıran ayrıcalıklı dönemlerdir.
Bu itibarla millet hayatında önemli ve vazgeçilmez yerleri bulunmaktadır.İdrak edeceğimiz Kurban Bayramı'nda dualarla yapılan ibadetlerin, gerçekleştirilen ziyaretlerin, uzanan yardım ellerinin bizi sımsıkı bir şekilde sardığı ve kardeşliğimizi güçlendirdiği açıktır.Bayramlar vefanın sırrını, hatırlamanın ve sadakatin zenginliğini, tanışmanın ve kaynaşmanın derin anlamını yaşadığımız ve yaşattığımız eşsiz zamanlardır.
Birbirimize daha çok yaklaşmanın; büyüklerimizi, aile fertlerimizi, yakın çevremizi, dost ve arkadaşlarımızı sevindirmenin, onlarla aramızdaki bağları güçlendirmenin ve hasretleri bitirmenin yegâne yollarından biri tartışmasız bayramlardır.Sevgi ve şefkatle küçükleri kucaklamak ve onları hediyelerle taltif etmek sevinçlerin ve umutların tekrar canlanmasına da vesile olacaktır.
Bayram, hayallerimizin üstünü örten felaketlere karşı manevi direniş sahası olacak ve ümit ederim ki bize yeni mutluluklar kazandıracaktır.Hiziplerin, küslüklerin ve ihtilafların bayramın mana yüklü ikliminde sonuçsuz kalması, temelinden bitirilmesi en bariz dilek ve isteğimdir.
İnancım odur ki, Türk milleti ebediyete kadar son yurdunda; bağımsız, onurlu ve milli değerlerine sahip çıkarak bayramlarını karşılayacak  ve ayrılma çetelesi tutanlara asla fırsat vermeyecektir.Birbirimize gösterdiğimiz sevgiler, karşılıklı olarak sunduğumuz ikramlar, şuurla destek verdiğimiz kardeşlik bağları hiçbir kötü emelin ve habis niyetin başını kaldırmasına müsaade etmeyecektir.
Türk milleti sağlam ve emin adımlarla varlığını ve bütünlüğünü koruyacak yüksek erdem ve iradeyi tıpkı bayram coşkusunda olduğu gibi sonsuza kadar gösterecektir.Bu duygu ve düşüncelerle vatanımızın her köşesindeki aziz vatandaşlarımın ve Türk-İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı'nı tüm içtenliğimle tebrik ediyor, nice bayramlara ulaşmayı Cenab-ı Allah'tan diliyorum.

KASTAMONU DİN GÖREVLİLERİ VE EMEKLİLERİ DERNEĞİ'NİN MESAJI

Güzel bir ülkede, Allah’ımızın bize lütfettiği sonsuz nimetlerle bir kurban bayramını 12 Eylül Pazartesi günü idrak etmiş olacağız. Bizleri bu günlere, bu nimetlere kavuşturan Allah’ımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.
Bayramlar, giderek yitirdiğimiz sevgi, kardeşlik, paylaşma ve dayanışma gibi insani değerlerimizi yeniden kazanmamıza,  toplumda barış ve huzur ortamının yaygınlaşmasına, kulluk bilincimizin canlanmasına vesile olan müstesna zaman dilimleridir. Aynı zamanda bayramlar, gündelik hayatın yoğun koşuşturması içinde yalnızlaşan ve en yakınlarına bile zaman ayırmakta zorlanan günümüz insanının bir nebze olsun durup düşünmesine, anlamsız kırgınlıklardan uzaklaşarak çevresindekileri fark etmesine, akrabalık ve komşuluk bağlarını kuvvetlendirmesine imkân sağlayan özel günlerdir. 
Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramınızı tebrik ediyor, Bayramın İslam âlemine, memleketimize ve milletimize huzur, sağlık ve mutluluklar getirmesini temenni ediyorum.

TÜRK OCAKLARI DERNEĞİ KASTAMONU ŞUBE BAŞKANI PROF. DR. MEHMET SERHAT YILMAZ'IN MESAJI

Aziz Türk Milleti,
Türk dünyasında ve bir bütün olarak İslam âleminde bazı olumsuzluklara karşılaşıyor, huzuru ve barışı arayan dünyada bir Kurban bayramını daha idrak ediyoruz. Unutulmaya yüz tutan sevgi ve saygının, kardeşlik ve dostluğun, yardımlaşma ve paylaşmanın, birlik ve beraberliğin, dirlik ve düzenin, barış ve huzurun Kurban Bayramı ile canlanması milletçe ortak beklentimizdir.
Kurban ibadetinin ve bayramın hikmetiyle düşmanlık ve ayrılıklara, fitne ve bölücülüğe fırsat vermeyip, milli ve manevi değerlerimizi sahiplenerek, birliğimizi ve dirliğimizi muhafaza etmek en büyük temennimizdir. Kurban, Allah’a yaklaşma ve O’nun rızasını kazanma yolunda; birbirimizi anlamaya, birbirimizle yakınlaşmaya, akrabaya, yetimlere, güçsüzlere, yoksullara yardım etmeye; onların hallerini anlamaya, kısacası bizlerin insanî hislerle başkalarının sevinçlerini, acılarını paylaşmamıza bir vesiledir. Bu vesile ile Türk Ocakları Genel Merkezi tarafından başlatılan “Turan İçin Kurban Vakti” kampanyasına katılan ve bağışta bulunanlara, Kastamonulu hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Allah kurbanlarını kabul etsin.
Bugün Doğu Türkistan’da dinini yaşayamayan Uygur Türkü kardeşlerimize, Kırım’da vatanı Moskof boyunduruğu altında gören Kırım Tatar Türkü kardeşimize;  Irak’da etnik ve mezhebî ayrışma sürecinde varlık mücadelesi veren Türkmen kardeşlerimizden Suriye’de Halep’de, Bayır-Bucak’da dört yıldır ölüm-kalım savaşının içinde kalmış, büyük kısmı topraklarından göç etmiş olan Türkmen kardeşlerimize milyonlarca Müslüman Türk ile dayanışma içinde olmak boynumuzun borcudur. Ayrıca  bugün, Irak’ta, Suriye’de, Filistin’de, Filipinlere bütün İslam aleminin mazlum ve mağdurlarını hatırlamak, onlar için dua etmek ve elimizden geleni yapmak hepimizin dini ve insani bir borcudur.
Anadolu’daki bin yıllık hâkimiyetimizin temelinde, Müslüman Türk kimliğinin yattığı unutulmamalıdır. Bugün de bölgesel problemlerin çözümünde devlet, millet adına Türkiye Cumhuriyeti Devleti görev ve sorumluluk üstlenmiş sınır ötesinde güvenlik ve insani yardım noktasında vazife almıştır. Güvenlik güçlerimize ülke içerisinde asayişin sağlanmasında ve sınır ötesi Fırat Kalkanı harekâtında İŞİD/DAİŞ ve PKK/PYD gibi terör örgütleriyle yaptıkları mücadelede başarılar diliyor, şehitlerimizin ruhu şad olsun diyor, gazi yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.
“Biz hep birlikte Türk milletiyiz”
Türk Milleti ve Türk kültürünün kapsayıcı şemsiyesi olmaz ise Anadolu’da huzur olmaz. Bunun için “Biz hep birlikte Türk milletiyiz” diyoruz. 15 Temmuz’un en çapıcı derslerinden birisi bu toraklarda gaflete yer olamayacağı ve “Türk Milleti” gerçeği olmuştur. Bu gerçekten hareketle devletimizin yeniden yapılanmasında milli, manevi duyarlılıklar çerçevesinde Türk devlet geleneği ve tecrübesi temel referans olmalı, kısa vadeli tedbirler falancaya, filancaya, şu veya bu cemaate aidiyet, mensubiyet yerine ehliyet, liyakat, devlete ve millete sadakat temel ölçütler olmalıdır.
15 Temmuz darbe girişiminden sonra ülkemizin içerisinden geçtiği zor günlerde önümüze sunulabilecek etnikçi ve mezhepçi sözde adem-i merkeziyetçi reçetelere iltifat edilmemelidir. FETÖ/PDY yapılan mücadelede güvenlik güçlerimize muvaffakiyet temenni ediyoruz. Bu süreçte OHAL çerçevesinde mevcut imkânlar kullanılarak bölücü terörle mücadelede PKK/KCK’yı açıktan destekleyenlere de gerekli muamelenin yapılması gerektiğini düşünüyor ve yapılacağına inanıyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle Kastamonu Türk Ocağı yönetim kurulumuz adına aziz Türk milletinin, İslam aleminin, sizlerin mübarek Kurban Bayramını kutluyor, Yüce Allah’tan ülkemiz, devletimiz, milletimiz, Türk-İslam Dünyası ve bütün insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kurban Bayramımız mübarek olsun.

KASTAMONU GÜNCEL'İN MESAJI

Bayramlar birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin en güçlü sembolleridirler. Bayramlarda küslükler ve dargınlıklar mutlaka sonlandırılmalı, birlik ve beraberlikler artırılmalıdır. Ziyaretler ve sohbetler çoğaltılmalı, sevgi ve kardeşlik çoğalarak hayatımıza hâkim kılınmalıdır. Milletçe idrak ettiğimiz bu kurban bayramında da birlik ve beraberliğimizi güçlendirmeli, vatanımızı ve milletimizi bölmek isteyenlere asla izin vermemeliyiz.
Bu vesile ile; Kurban Bayramının, tüm okurlarımıza ve Aziz Milletimize sağlık, mutluluk, refah, bereket ve güzellikler dolu günler getirmesini temenni ediyoruz. Birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin daha da güçlenmesi, pekişmesi ve artması dileğiyle Bütün İslam Âleminin Kurban Bayramlarını en içten dileklerimizle kutluyoruz.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.