banner196

Mevlid Kandili Mesajları

KASTAMONU VALİSİ MESUT YILDIRIM'IN MESAJI

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’ni, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Peygamberimizin doğduğu gece, insanlığın kurtuluşu için çok hayırlı ve mübarek bir başlangıçtır. İnsanlık için yepyeni bir gün doğmuş, aydınlık bir devir açılmıştır. Bir fazilet güneşi ve hidayet meşalesi olan Sevgili Peygamberimizin gönderilişi, Yüce Allah’ın bütün insanlara en büyük nimetlerinden birisidir. Hz. Peygamberimiz (S.A.V),  her bakımdan örnek bir hayat sürmüş, sevgi, merhamet ve hoşgörüyü kendi yaşamından en somut örneklerle insanlığa aktarmıştır.

Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in doğumunu kutlarken, aynı zamanda onun evrensel mesajlarını, iman ve ibadet hayatını, yüce ahlakını, kardeşlik hukukunu, adalet anlayışını tekrar hatırlamalı, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulması,  birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için her zamankinden daha çok gayret göstermeliyiz.                                

Bu vesile ile Kastamonulu hemşehrilerimin ve tüm İslam âleminin mübarek Mevlid Kandili’ni tebrik eder, bu gecenin tüm insanlığa huzur getirmesini, barış ve esenliğe vesile olmasını temenni ederim.

KASTAMONU AK PARTİ MİLLETVEKİLİ METİN ÇELİK'İN MESAJI

Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V ), biz Müslümanlar ve bütün insanlık için her bakımdan mükemmel bir örnek hayat sürmüş; ahlakı, sevgiyi, şefkat ve merhameti, barış ve hoşgörüyü kendi yaşamında en somut şekilde insanlığa aktarmıştır. İnsanlığın çok büyük buhranlar yaşadığı bir dönemde akıllara, kalplere, ruhlara hitap ederek, bütün dünyaya huzurun, barışın, kardeşliğin ve güzel ahlakın egemen olacağı manevi bir ortamı tebliğ etmiştir.

Bütün insanlığın kurtuluşunun müjdecisi olan Sevgili Peygamberimizi bir kez daha anlama ve anma vesilesi olarak büyük bir önem ve anlam taşıyan mübarek kandil dolayısıyla, başta Kastamonu’lu hemşerilerim olmak üzere bütün İslam âleminin Mevlid kandilini tebrik ediyor, Yüce Allah'tan, ülkemiz, İslam âlemi ve insanlık için mutlu, huzurlu, hoşgörü ve barışın hâkim olduğu günler nasip etmesini diliyorum.

KASTAMONU AK PARTİ MİLLETVEKİLİ MURAT DEMİR'İN MESAJI

Kandiller, öze dönüşün, insanın kendisini bulmasının ve bilmesinin imkânlarını sunan kutlu zaman dilimleridir.

Tüm İnsanlığa Rahmet olarak gönderilen, O’na duyulan derin sevginin gönüllere ve toplumsal bilince aktarılması için, her yıl sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in dünyaya gelişini Mevlit Kandili olarak kutlamaktayız.

Yüce Allah’tan şu an sıcak çatışmaların, kardeş kavgalarının ve büyük acıların yaşandığı İslam ülkelerine yeniden huzuru, barışı, kardeşliği egemen kılmasını niyaz ediyorum. Bütün insanlığın kurtuluşunun müjdecisi olan sevgili peygamberimizi bir kez daha anlama ve anma vesilesi olarak büyük bir önem ve anlam taşıyan Mevlit Kandili dolayısıyla, bütün Kastamonulu hemşerilerimi kutlarken; Cenab-ı Hak’tan, ülkemiz, İslam âlemi ve insanlık için mutlu, huzurlu, hoşgörülü, barışın ve kardeşliğin hakim olduğu günler nasip etmesini diliyorum.

KASTAMONU BELEDİYE BAŞKANI TAHSİN BABAŞ'IN MESAJI

İnsanlık tarihi boyunca gelen peygamberler silsilesinin sonuncusu, barış dini İslam’ı müjdeleyen sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V) doğumu vesilesi ile idrak ettiğimiz bu gece O’nu layıkıyla anlamamız için çok önemli bir vesiledir. Efendimiz (S.A.V), insanlığın en buhranlı ve karanlık döneminde Dünya’yı şereflendirmiştir. O, karanlıkları aydınlığa kavuşturarak cahiliye döneminin son bulmasına vesile olmuştur. O’nun yaşayışı, O’nun hadis-i şerifleri, O’nun sünneti sayesinde insanlığın önünde aydınlık bir devir başlamıştır. O’nu kendisine rehber edinenler ve O’nun ışığında gidenler cahiliye devrinin karanlıklarının esiri olmaktan kurtulmuşlardır. Kıyamete kadar sönmeyecek bu ışığın kalplerimizi nurlandırması; ülkemize, milletimize ve memleketimize huzur, bereket getirmesi Rabb’imden en büyük dileğim.

Karanlıkların aydınlığa kavuşmasında ve kalplerin yumuşamasında çok önemli bir yere sahip olan, böyle şerefli ve mübarek bir gün vesilesiyle Peygamber sevgisinin gönüllerimize kök salmasını diliyor, insanlığa rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimizin doğumu vesilesiyle kutladığımız Mevlit Kandili’nin, tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur iklimine vesile olmasını diliyorum. İnşallah bu mübarek gece, tüm dünyada yaşanan sıkıntılı, karanlık, gözyaşı, hüzün ve acı dolu günlerin sona ermesine vesile olur.

KASTAMONU GÜNCEL'İN MESAJI

Bizleri ona (S.A.V) ümmet eyleyen Rabbimize nihayetsiz hamd-ü senalar olsun! Hz. İbrahim’in duası, Hz. İsa’nın müjdesi, hatemü’l-enbiya, âlemlere rahmet, iki cihan serveri Sevgili Peygamberimize salat ve selam olsun! Tahiyyat-ü ikram, her türlü ihtiram O’na ve O’nun âline, ehl-i beytine ve ashabına olsun! Mevlid-i Nebi’nin, ülkemiz, gönül coğrafyamız, bütün İslâm âlemi ve topyekûn insanlığın huzuruna vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Bu duygu düşüncelerle tüm İslâm âleminin Mevlid-i Şeriflerini tebrik ederiz.

Anahtar Kelimeler:
mevlid kandili mesajları

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol