banner196

Yeni yıl mesajları

KASTAMONU VALİSİ MESUT YILDIRIM'IN MESAJI

Binlerce yıllık tarihi geçmişiyle; çok büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmış,  Evliyalar, Beylikler şehri ve İstiklal mücadelesinin kazanılmasında  önemli rol üstlenmiş Kastamonumuzda, sizlerle beraber olmanın mutluluğuyla 2016 yılını birlik ve beraberlik içerisinde, sevinç ve üzüntüleriyle geride bırakıyoruz.

Devletimizin ve hükümetimizin destekleriyle Türkiye'nin en hızlı büyüyen gelişen  kentlerinden birisi  olan  ve  geride bıraktığımız yıl içerisinde  hayata geçirilen projelerle, kamu yatırımları, kamu  hizmetleri ve özel sektör yatırımları alanında sayısız atılımlar gerçekleştiren  İlimiz, ülkemizin  gerek 2023 kalkınma ve büyüme hedeflerinin istikrarı konusunda, gerekse    2053 ve 2071 hedeflerinin hayata geçirilmesinde yine üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getireceğini memnuniyetle ifade edebilirim.

Yeni yılda yeni bir şevk ve enerjiyle daha etkili bir mesafe alma konusunda ortak  iradeyle,  birlik ruhunun devam edeceğine  olan güvenimiz tamdır.  Milletçe birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek, aramızda sevginin ve hoşgörünün egemen kılınması ile karşılaştığımız ve karşılaşacağımız bütün sorunları aşabileceğimize, nereden gelirse gelsin maruz kalacağımız her türlü tehlikeyi bertaraf edeceğimize yürekten inanıyorum.Her konuda ilimizin gelişmesine katkı sağlayan özverili, çalışkan ve müteşebbis Kastamonu halkına yürekten teşekkür ediyorum.

Dün olduğu gibi bugün ve yarın da  milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, demokrasisiyle, eğitim düzeyiyle her bakımdan müreffeh bir Türkiye hedefine ulaşmak için tek bayrak, tek vatan ve tek devlet anlayışıyla bütün gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

2017 yılının;  Kastamonulu  Hemşerilerime, İlimizde bulunan tüm misafirlerimize, kamu görevlilerine, basın mensuplarına, sivil toplum örgütlerimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve refah getirmesini temenni ediyor, toplumsal hayatımızda daima sağduyunun, hoşgörünün, kardeşliğin, sevgi ve saygının hâkim olmasını diliyor, tüm vatandaşlarımızın yeni yılını en içten duygularımla kutluyorum.

KASTAMONU MİLLETVEKİLİ MURAT DEMİR'İN MESAJI

Değerli hemşerilerim;

Milletçe, birlik ve beraberlik içinde pek çok ihanete göğüs gerdiğimiz bir yıl geçirdik. 2016, 15 Temmuz direnişinin ve tüm şehitlerim izin aziz hatıralarıyla anlamlanmış, kıymetlenmiştir.

Bundan sonra geçmişten aldığımız güçle, hedeflerimize doğru dev adımlar atmaya ve milletimizle tek yürek olmaya devam edeceğiz.

Cumhurbaşkanlığı sisteminin hayata geçmesiyle de ülkemiz siyasi çalkantılardan uzak, siyasi bir istikrara kavuşacaktır. Bu sistemle Türkiye dev hamleleri bir bir hayata geçirecek, ekonomide ve siyasette daha güçlü olacaktır.

Sorunlarımız olduğu gibi, büyük umutlarımız ve hedeflerimiz var. Olumsuzluklar, geleceğe umutla ve güvenle bakmamızı engellememelidir. Hiçbir güç, Türkiye'yi yolundan döndüremeyecektir. Gelişme sürecinde, evrensel değerler en önemli yol göstericimiz olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2017'nin ülkemize ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini, birlikte daha güçlü adımlarla 2023 hedeflerimize doğru önemli icraatların tarihe geçtiği bir yıl olmasını dilerim.

KASTAMONU BELEDİYE BAŞKANI TAHSİN BABAŞ'IN MESAJI

Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bıraktık. 2016 yılı milli birlik içerisinde haçlı zihniyetine bir tokat daha atarak Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı ruhunun damarlarımızda var olduğunu gösterdiğimiz, Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu kalleşlere öğrettiğimiz, tüm hainlikler karşısında tek vücut olduğumuz, dünyaya demokrasi dersi verdiğimiz ve kahraman ecdadın bizlere miras bıraktığı cennet vatana Milli Mücadele ruhuyla sahip çıkmanın onurunu yaşadığımız bir yıl oldu. 15 Temmuz 2016’da eşi benzeri görülmemiş bir hainlik iman dolu göğüslerde sönüp yok oldu. Aziz Milletimiz, hain kalkışma girişiminde kendisini korumak için alınan savunma silahlarının namlusunun kendisine döndüğünü gördü. Hiçbir milletin gösteremeyeceği bir cesaret örneğiyle ecdadının izinden yürüyen aziz milletimiz, tankların, topların ve ellerinde silah olan kalleşlerin üzerlerine inançla giderek vatanını, devletini, bayrağını ve inançlarını bataklığa sürüklemek isteyenleri adeta kuruttu. Bu vesile ile toprağı vatan yapan tüm şehitlerimize Cenab-ı Haktan rahmet diliyorum. Ülkemiz üzerinde hain emelleri olanların en kısa zamanda yok olmalarını temenni ediyorum.

Kalleşlerin bizleri bölme çabalarına rağmen ülkemiz 2023 hedefleri doğrultusunda büyük bir azim ve kararlılıkla yürümektedir. Millete hizmet yolunda büyük bir aşk ve şevkle her zamankinden daha fazla özen ve dikkatle çalışmamız gerekiyor.

Bizler 2016 yılını çalışma programımızda hiçbir aksilik olmadan ve bu yıl içerisindeki hedeflerimizin hepsine ulaşarak tamamlamanın mutluluğunu içerisinde uğurluyoruz. Tüm ekibimle birlikte 2017 yılına da hazır olduğumuzun bilinmesini istiyorum.

2016 yılı içerisinde hemşehrilerimize en iyi hizmeti sunmak için boğun bir çaba sarf ettik. Alt yapı, üst yapı ve sosyal anlamda birçok projemizi ilimize kazandırdık. Özellikle 2016 yılında hız kazanan tarihi ve kültürel çalışmalarımız 2017 yılında da aralıksız sürecektir. İlimizin saklı hazinesi olan tarihi ve kültürel dokusunu canlandırarak şehrimizin bacasız sanayisinin işlemesi için gerekli alt yapıyı oluşturduk.

Yeni yılda da yapacağımız çalışmalarla ilimiz yine şantiye görüntüsünde olacaktır. Büyük Türkiye’nin güçlü ili Kastamonu hedefi doğrultusunda şehrimizi her bakımdan daha ileriye götürmenin heyecanını taşıyarak yeni yıla başlayacağız.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde 2017 yılının birlik ve beraberliğimizi daha da kuvvetlendirmesini, ülkemize sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyor, saygılarımı sunuyorum.

KASGEG GENEL BAŞKANI ZAFER KÜÇÜKŞABANOĞLU'NUN MESAJI

Bir yılı daha geride bırakıyor, yeni bir yıla başlamanın heyecanını yaşıyoruz. Her başlangıç yeni bir umut, her bir umut yeni bir beklentiyi beraberinde getiriyor.

Geçtiğimiz yıllarda uzun bir aradan sonra açılan Kastamonu Havalimanı, geçtiğimiz günlerde açılan Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli gibi hizmetlerin Kastamonu'nun kalkınması ve gelişmesi için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu hizmetlerin hayata geçmesinde emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Kastamonu'nun bu hizmetlerden daha fazlasını hak ettiğini düşünüyorum. Daha fazla hizmet ve 2017 yılında Kastamonu'nun beklentilerini karşılamak için birlik ve beraberlik içerisinde tek vücut olarak hareket etmemiz gerekiyor. Eğer bunu başarabilirsek 2017 yılında Kastamonu'yu hep birlikte zirveye çıkartırız. Umarım bu gerçekleşir ve 2017 Kastamonu'nun zirve yılı olur. 2017 yılında da memleketimiz için yardımlaşmaya, koşmaya ve çalışmaya devam edeceğiz.

Bizler Kastamonu’nun geleceğini için kafa yoran genç girişimciler olarak İstanbul, Kastamonu ve Ankara'da resmi olarak teşkilatlanarak 200'ü aşkın üyemizle birlikte kuruluşumuzdan bu yana birçok faaliyet ve proje gerçekleştirerek memleketimiz için elimizden geleni yaptık. 2017 yılında ise tempomuzu çok daha fazla arttırarak yeni projeler ve yeni faaliyetler yapmaya devam edeceğiz.

Her zaman söylediğimiz gibi 2017 yılında da en büyük hedefimiz; her şeyin en güzeline layık olan memleketimizin hak ettiği yerlere daha hızlı ulaşması için elimizden geleni yapabilmektir. Yeni yılda da Kastamonu sevdalısı yol arkadaşlarımızla birlikte ülkemiz ve memleketimiz için yardımlaşacağız, koşacağız, çalışacağız ve Kastamonu için ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız.

Kuruluşumuzdan bu yana bizlerden desteğini esirgemeyen KASGEG üyelerimize, fahri üyelerimiz olan ailelerimize ve Kastamonu halkımıza çok teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm hemşehrilerimizin yeni yılını KASGEG ailesi adına kutlar, 2017 yılının ülkemize, memleketimize ve tüm Kastamonululara sağlık, mutluluk, huzur, barış ve güzellikler getirmesini temenni ederiz. Umarım 2017 yılı memleketimiz Kastamonu’nun tüm sorunlarının çözüldüğü, Kastamonu’nun zirveye çıktığı bir yıl olur.
 

Anahtar Kelimeler:
yeni yıl mesajları

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol