1. Sahil Satranç Turnuvası tamamlandı

İnebolu Mehmet Bülent Özyürük İlkokulu Birinci Sahil Satranç Turnuvası 10 Mayıs 2014 Cumartesi günü yapıldı.

  • 1592
1. Sahil Satranç Turnuvası tamamlandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İnebolu Mehmet Bülent Özyürük İlkokulu Birinci Sahil satranç turnuvası 10 Mayıs 2014 Cumartesi günü İnebolu Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan, Ağır Ceza Başkanı Atilla Oğuz, İlçe Milli Eğitim İsmail Yaşar, Türkiye Satranç Federasyonu Kastamonu İl Temsilcisi Halit Özden ve okul müdürleri ile velilerin katılımıyla tamamlandı.

İnebolu, Abana, Bozkurt ve Küre ilçelerinden minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde toplam 255 sporcu katıldı.

Türkiye Satranç Federasyonu Kastamonu İl Temsilcisi Halit Özden konuşmasında; turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen başta Mehmet Bülent Özyürek'e, Okul Müdürü Fatih Güngör’e, İnebolu Belediyesine, satranç ilçe temsilcisi Hakan Konur’a Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Salih Kuruali beye, turnuvada görev alan tüm hakemlere, Spor salonu personeline katkılarından, ayrıca katılımlarından ve satranca verdikleri önemden dolayı tüm velilere, okul idarecilerine, öğretmenlere ve sporcuları çalıştıran antrenörlere teşekkür ederek, sporculara bundan sonraki spor ve akademik hayatlarında başarılar diledi.

Ödül töreninde, kategorisinde dereceye giren ilk 3 sporcuya madalya ile sporcuların yaptıkları derecelere göre ilk 3 okula kupa verildi.

Ayrıca turnuvaya katılan yaşça en küçük sporcu İkbal Yıldız’a madalya verildi.

Kategorilerinde dereceye giren sporcular ve kupa alan okullar:

MİNİKLER KATEGORİSİ:       Okullar:

1. Mehmet Selim Telli           1. Evrenye M.İnce İlkokulu

2. Rabia ÜSTÜN         2. H.Avni İlkokulu

3. Ahmet Yasin ŞENTÜRK   3. Abana İlkokulu

KÜÇÜKLER KATEGORİSİ : Okullar :

1. Umut ÖZKAN         1. Atatürk Ortaokulu

2. Ufuk KARA          2. Abana  Ortaokulu

3. Özlem SALCIOĞLU 3. Evrenye Ortaokulu

YILDIZLAR KATEGORİSİ:     Okullar:

1. Rıdvan GEDİK           1. Evrenye Ortaokulu

2. Hüseyin Erdem YENİ 2  Bozkurt Ortaokulu

3. Bahadır BOZKURT          3. Abana Ortaokulu

GENÇLER KATEGORİSİ :     Okullar : 

1. Ayhan SİVİŞ         1. Küre ÇPL

2. TOLGA AYDIN           2. İnebolu İHL

3. EMRAH KUCIK          3. İnebolu EML