12. Kastamonu Günleri İstişare Toplantısı gerçekleştirildi

Bu yıl İstanbul Maltepe'de gerçekleştirilecek olan 12. Kastamonu Günleri için istişare toplantısı yapıldı.

  • 313
12. Kastamonu Günleri İstişare Toplantısı gerçekleştirildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda, Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’in başkanlığında yapılan istişare toplantısında, Kastamonulular Dayanışma Derneği’nin (KAS-DER) koordinesinde 18-22 Ekim 2018 tarihleri arasında İstanbul Maltepe’de 12’incisi düzenlenecek olan Kastamonu Günleri görüşüldü.

Programa Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, KASDER Genel Başkanı Remzi Şen katıldı.

İstişare toplantısında konuşan Vali Yaşar Karadeniz, “Hem odalarımız hem federasyon tarafından dağıtacak stantların mutlaka Kastamonulu esnaflarımıza verilmesi lazım. Ben buradan tekrar ediyorum. Geçen yılda aynısı oldu. Tekrar bu olmaz dediler. 10-15 kadar esnafımızın aldığı standı başka birine devrettiği anlaşıldı. Kesinlikle bunun olmaması lazım. Bu etkinliği sabotaj etmek gerekiyorsa standını başkasına satar. Bir başka yerden bir başka kişiden ne olduğu belli olmayan malın satılmasına vesile olmuş olur” dedi.

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ise, “Yıllardır söylüyorum, bir kişiye şuraya şuraya git demem, iş yapmam ben bu şekilde. Hiçbir yetki kullanmadım. Doğru neyse o. Artık hep birlikte belediye başkanlarımız destek oluyor bu konuda” şeklinde konuştu.

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu da, “Devreden arkadaşlarımıza bundan sonrası için uyarılar gelecektir. Bu konuda sizin dikkatinizi çekmek istiyorum. Memleketimizin tanıtımı için hayırlara vesile olur, tanıtımına iyi olur” ifadelerini kullandı.

KASDER Genel Başkanı Remzi Şen ise, “Emeği geçen destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Bu yıl daha iyisini yapmak için çaba vereceğiz. Biz inşallah bu yıl daha güzel bir organizasyonu hedefliyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından esnaflarında katıldığı toplantıda fikir alışverişinde bulunuldu.