23. Gezici Film Festivali

Festivalin ikinci gününde Kanada yapımı çocuk filmleri ile "İşe Yarar Bir Şey" ve "12 Kızgın Adam" filmlerinin gösterimi gerçekleştirildi.

  • 447
23. Gezici Film Festivali
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ankara Sinema Derneğince Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla düzenlenen "22. Gezici Film Festivali" kapsamında Kastamonu'da filmler izleyiciyle buluşmaya devam ediyor.

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Ahmet Yesevi Konferans Salonu'ndaki festivalin ikinci gününde 3 seansta film gösterimi yapıldı.

Öğrencilerin yoğun katılımıyla düzenlenen gösterimde Kanada yapımı çocuk filmleri ile yönetmenliğini Pelin Esmer'in yaptığı "İşe Yarar Bir Şey" ve Sidney Lumet'in "12 Kızgın Adam" adlı filmleri izlendi.

Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ersoy Soydan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, festivale yoğun ilgi olduğunu söyledi.

Festival süresince 8 filmin gösterileceğini belirten Soydan, "Kastamonu ayağında 4 yıldır yapılan gösterimler büyük ilgiyle karşılanıyor. Bu gösteriler akademik danışmanlığını yaptığım KÜ Medya ve İletişim Topluluğu tarafından düzenleniyor. Festival süresince 3 yönetmen ve bir başrol oyuncusuyla söyleşiler yapmış olacağız. Kastamonu adına mutluyuz." dedi.

Festival kapsamında yarın da "Mutlu Son", "Daha" ve "Sarı Sıcak" filmleri izleyicilerle buluşacak.