25 bin fidan dikildi

Kastamonu'da 'Milli Ağaçlandırma Günü'nde fidanlar toprakla buluşturuldu. Kastamonu genelinde 25 bin fidan dikildiği belirtildi.

  • 572
25 bin fidan dikildi

Kastamonu'da 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla fidan dikildi.

Kastamonu Konukça köyü Gelersin mevkisinde düzenlenen etkinlikte, kurum müdürlerinden sivil toplum kuruluşlarına, öğrencilerden ailelerine çok sayıda kişi fidan dikti.

Etkinliğe gelenlere Orman Bölge Müdürlüğünce atkı, şapka ve çeşitli hediyeler verildi.

25 bin fidan dikildi

Kastamonu Valisi Meftun Dallı, burada yaptığı açıklamada, ormanların milli servet olduğuna işaret etti.

Ağaçlara kıymet verilmesi gerektiğini söyleyen Dallı, "Ağaç dikmeyi alışkanlık haline getireceğiz, elimizdekileri özenle koruyacağız. İnşallah 'Türkiye Yüzyılı' dediğimiz bu yüzyılda ülkemizin her köşesini yeşillendirme imkanı buluruz. İstiyoruz ki kıraç yerimiz kalmasın." dedi.

Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu da Kastamonu'nun orman varlığı konusunda önemli yere sahip olduğunu ifade etti.

Kastamonu Orman Bölge Müdürü Fahri Sönmezoğlu ise yıl sonuna kadar Kastamonu'da 600 bin fidanın toprakla buluşturulacağını dile getirdi.

Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Kastamonu genelinde 25 bin fidan dikildiği belirtildi.

Etkinliğe, Kastamonu Valisi Meftun Dallı, AK Parti Milletvekili Halil Uluay, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, İl Emniyet Müdürü Kayhan Ay, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Özden ve il protokolü ile çok sayıda kişi katıldı.