ABD'nin Kudüs kararına tepkiler sürüyor

Kastamonu'da düzenlenen gösteride ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıması protesto edildi.

  • 556
ABD'nin Kudüs kararına tepkiler sürüyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu'da, ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasına tepki gösterildi.

Kastamonu Milli İrade Platformu tarafından ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasına tepki amacıyla Nasrullah Meydanı'nda gösteri düzenlendi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim okundu.

Platform başkanı Fatih Köse, burada yaptığı konuşmada, ABD Başkanı Donald Trump'ın hukuksuz Kudüs açıklamasının insanlık vicdanını yaraladığını vurguladı.

Yaşananların çok acı olduğunu dile getiren Köse, "Bundan 200 yıl önce Müslümanların toprağını alıp İsrail diye bir devlet kurulacağına kimse inanmaz, 'Hayal görme' derdi. Gün gelecek bizim neslimizden Fatihler, Selahaddinler, Alparslanlar çıkacak ve zalimin zulmüne son verecek." diye konuştu.

ABD'nin kararına tepki gösterilmesi gerektiğine işaret eden Köse, "Tel Aviv'deki büyükelçimiz geri çağrılmalı, İsrail ile bütün ilişkiler kesilmelidir. Amerika'nın Türkiye'deki İncirlik başta olmak üzere bütün üsleri kapatılmalıdır. Müslüman ülkeler tarafından petrol başta olmak üzere bütün stratejik ürünlerin Amerika ve İsrail'e satışlarının durdurulması gerekir. Müslüman ülkelerin hava sahaları, karasuları ve limanları Amerika ve İsrail'e kapatılmalıdır." ifadelerini kullandı.