Ahmadov, 'Türkiye ile gurur duyuyoruz'

Türk Aksakalları Birliği kurucu Başkanı Ramin Ahmadov, 'Türk dünyası olarak Türkiye ile gurur duyuyoruz.' dedi.

  • 531
Ahmadov, 'Türkiye ile gurur duyuyoruz'

Türk Aksakalları Birliği kurucu Başkanı Ramin Ahmadov yayınladığı özel bir mesaj ile Türkiye’nin Cumhuriyet bayramını kutladı. Ahmadov, "Türk dünyası olarak Türkiye ile gurur duyuyoruz." dedi.

Merkezi Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bulunan Türk Aksakalları Birliği’nin (TAİB) kurucusu ve Missiya Medya Grubu Başkanı Ramin Ahmadov, kardeş Türkiye’nin Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde büyük hedeflere emin adımlarla ilerlediğini ve buna Türk dünyası olarak canı gönülden inandıklarına dikkat çekti.

Ramin Ahmadov, resmi sosyal medya hesaplarından kardeş Türkiye’nin Cumhuriyet Bayramı ile ilgili dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

Ahmadov; "Kardeşimiz Türkiye’nin hızlı ve kapsamlı gelişimini belirleyen asırlık Türk devletleri tarihinde önemli bir siyasi olayın yıl dönümüdür. Türk devlet yapısının yeni ve laik bir sisteme geçişinin üzerinden 99 yıl geçmiştir. Bugün hem kardeş ülkede hem de Türk dünyasının ayrılmaz bir parçası olan Azerbaycan'da büyük bir bayram yaşanmaktadır. Modern çağımızda, Türkiye'nin dünya siyasetindeki konumu, güçlü temelleri ve etkisi olan güçlü bir devlet olarak geleceğin haritasını belirleyenlerden biridir. Türk dünyasında yaşayan her birimizde bir gurur duygusu yaşanmaktadır. Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'nin nice başarılara imza atacağına ve büyük hedeflere ulaşacağına Türk dünyası olarak canı gönülden inanıyor ve Türkiye ile gurur duyuyoruz."