Ahmet Namlı, MHP'lilere Yanıt Verdi

AK Parti Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Ahmet Namlı, toplantıda Ziraat Odası seçimlerine yönelik bir konuşmanın olduğunu ispatlamaları durumunda istifa edeceğini söyledi.

  • 600
Ahmet Namlı, MHP'lilere Yanıt Verdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et


MHP’lilerin Ziraat Odası seçimleri öncesi İl Genel Meclisinde muhtarlarla düzenlenen toplantıda destekledikleri isme destek istedikleri yönündeki iddialarına AK Parti Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Ahmet Namlı, toplantıda Ziraat Odası seçimlerine yönelik bir konuşmanın olduğunu ispatlamaları durumunda istifa edeceğini söyledi. 
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Namlı, yeni yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ziyaretlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Kastamonu Ziraat Odası ile Muhtarlar Derneği Kastamonu Şubesini ziyaret eden Ahmet Namlı, MHP’lilerin Ziraat Odası seçimleri öncesi İl Genel Meclisinde muhtarlarla düzenlenen toplantıda AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi aynı zamanda Ziraat Odası seçimlerinde başkan adayı Mehmet Butur’a yönelik destek istedikleri yönündeki iddialara yanıt verdi. 7 Şubat’ta yapılacak olan Ziraat Odası seçimlerinde mevcut başkan Nahit İğdirli ile birlikte Muzaffer Etmeyez ve Mehmet Butur’un da aday olduğunu hatırlatan Ahmet Namlı, “Bizim açımızdan üç adayda birbirinden değerlidir. Üç adayda bizim için ayrı öneme sahip adaylardır. AK Parti olarak, üç adaya da aynı mesafedeyiz. Kimseye karşı özel bir desteğimiz yok. Üz adayımızda hizmet etmek için aday olmuşlar, bizlerde çıkan sonucu hayırlı olsun dileklerinde bulunacağız ve birlikte çalışacağız” diye konuştu.

“MHP’LİLER İFTİRA SİYASETİ YAPIYOR”
İftira siyasetinin önde gelen partilerinden MHP İl Başkanı İlhan Engin tarafından bazı iddiaların ortaya atıldığını ifade eden Ahmet Namlı, “Hizmet bilmezler, devamlı iftira atarlar. İlk toplantımızı İl Genel Meclisi salonunda yaptık. Ben daha göreve gelmemiştim, Feridun Öztürk başkanımız vardı. Kuzyaka bölgesinin muhtarlarıyla bir araya gelmiştik. İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kayıkçı, bizlere hem tanışırsınız hem de Feridun Öztürk muhtarlarla vedalaşır dedi ve bir toplantı düzenlendi. Ben nereden bilirdim böyle bir ithamda bulunacaklarını bizlere. Bizde gittik. Son muhtarlarla yaptığımız toplantıda da muhtarlarımız taleplerini aldık. Toplantının üzerinden 15 gün geçmesine rağmen birçok bölgemizin sorunu çözüldü” ifadelerini kullandı.

“İSPATLASINLAR İSTİFA EDERİM”
İl Genel Meclisinde düzenlenen toplantıda Ziraat Odası seçimleriyle ilgili bir konunun geçtiğini ispatlamaları durumunda istifa edeceğini vurgulayan Namlı, şunları söyledi: “Ama İlhan Engin, ispatlayamazsa bize nasıl bir cevap verecek ve bizim yüzümüze nasıl bakacak çok merak ediyorum. İlhan Engin, AK Parti İlçe Başkanının yerine ben oturmak isterdim demiş. Oturamazsın kardeşim sen, o kafayla sen bu makama oturamazsın. Biz, özümüzde milliyetçi insanlarımız. Ben, gerçek bir milliyetçiyim. Onlar gibi sözde bir milliyetçi değilim. Memleketime hizmet için burada varım. Onlar gibi lafla hizmet etmiyorum. Onlar milletvekilliği seçimleri için çaba gösteriyor ama nafile Allah’ın izniyle 3-0 alacağız. Ne yaparlarsa yapsınlar biz, 3-0 bu seçimleri alacağız”

ESKİ BELEDİYE BAŞKANINA SUÇLAMA
Ilgaz Tüneli’nin Kastamonu Havalimanı’nın yeni Devlet Hastanesi’nin ve Kastamonu Tıp Fakültesi’nin AK Parti döneminde açıldığına dikkat çeken Ahmet Namlı, “Allah izin verirse Kırık Barajını da biz çözeceğiz. Bu konu üzerinde ciddi manada duruluyor. Ama Kırık Barajında, zamanında Belediye Başkanı, ‘bizim, suya ihtiyacımız yok’ diye rapor yollamasaydı Ankara’ya şu anda bununla uğraşmamızın sebebi budur. Yani nasıl sizin suya ihtiyacınız yok, belediye bunu yaptı, belediye bizim önümüze yak bağı oldu. Hz. Pir Şeyh Şabanı Veli Caddesi üzerinde sokak sağlıklaştırma projesine belediye engelledi, yapmadı. Ama bakın şu anda, belediyeyi alınca bizler başladık”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kastamonu Ziraat Odası Başkanı Nahit İğdirli ise, hizmet için burada olduklarını tekrar seçilmesi durumunda aynı özveriyle çalışacaklarını söyledi.

Ziyarette yer alan Kasaba Köyü Muhtarı Kemal Hamzaoğlu da, AK Parti İl Genel Meclisi üyesi aynı zamanda Ziraat Odası seçimlerinde başkan adayı Mehmet Butur’un bazı köy muhtarlarını tehdit ettiğine dikkat çekerek, “Mehmet Butur, İl Genel Meclisinde muhtarlarla yapılan toplantı sonrası birebir görüşme yapmıştır. Muhtarlara eksikliklerini sorup, sizlere ben yardım ederim. Bana destek verin demiştir. Ayrıca bazı muhtarlarımızda tehdit ediliyor. Eğer bana, destek vermezseniz size hizmet gelmez. Yolunuzu yaptırmayız, suyunu getirmeyiz gibi tehdit ediliyor”

Ardından Ahmet Namlı ile yönetim kurulu üyeleri, Muhtarlar Derneği Kastamonu Şubesini ziyaret ederek, Şube Başkanı Mehmet Leblebici’ye yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

VEDAT YUNUS İKİZOĞLU (İHA)