AK Parti ve İHH'dan ABD'ye Kudüs protestosu

ABD Başkanı Donald Trump'un Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağını açıklamasına protesto ve tepkiler devam ediyor. AK Parti ve İHH'nın öncülüğünde kalabalık grup, Nasrullah Meydanı'nda İsrail ve ABD'yi protesto etti.

  • 665
AK Parti ve İHH'dan ABD'ye Kudüs protestosu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gösteri de ’Kudüs, yalnız değildir’, ’Kudüs’e, selam direnişe devam’, ’Katil ABD, Ortadoğu’dan çekil’ sloganları atılarak tekbirler getirildi. Dünyanın dört bir tarafında zulme uğrayan Müslümanlar için dualar edildi.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklamasının insanlık vicdanını yaraladığını ve bölgedeki sorunları derinleştirdiğini kaydeden AK Parti İl Başkanı Halil Uluay, Kudüs’ün Müslümanların kırmızıçizgisi olduğunu söyledi.

Açıklamanın bölgedeki barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adım olduğunu kaydeden Halil Uluay, “Bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır. İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir. Türkiye’nin, insanlığın silueti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız” dedi.