Ak Partili Gençler, 28 Şubat Darbesini Kınadı

Kastamonu Cide'de, AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından 28 Şubat 1997'de yaşanan post modern darbe süreci kınandı.

  • 421
Ak Partili Gençler, 28 Şubat Darbesini Kınadı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sabah namazı sonrası Merkez Kara Mustafa Paşa Camii önünde Başkan Mustafa Ergün önderliğinde toplanan AK Parti Gençlik Kolları üyeleri, 28 Şubat 1997’de yaşanan darbe sürecini kınadı. Ergün; “Yaptıkları açıklamada tarihimize kara bir leke olarak giren bu olayı vatandaşlarımıza bir kez daha hatırlattık. Tarihimizdeki bu kara lekeyi biz unutmadık ve unutturmayacağız” dedi.

Cide Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Ergün, millet iradesinin hiçe sayıldığını belirterek, "İrtica ile mücadele diyerek başörtülü kadınlarımız ve kız kardeşlerimizin insani hak ve özgürlüklerine el konularak, eğitim hayatları bitirilmiş ve temel hak ve hürriyetleri ellerinden alınmıştır. Milyonlarca kardeşimiz başörtülü oldukları için kendileri ve aileleri fişlenmiştir. Çok acı ki binlerce kardeşimiz eşi ve işi arasında tercih yapmaya zorlanmış, binlercesi işinden, binlercesi eşinden olmuştur. 28 Şubat süreciyle ilişkili olarak, ’Minareler süngü, kubbeler miğfer, camiler kışlamız, müminler asker’ diyen dik duruşlu bir belediye başkanı mahkum edilmiştir. Allah’a şükür Pınarhisar cezaevi adeta Medreseyi Yusufiye olmuş, 2002 yılında, bin yıl sürecek denilen 28 Şubatı alaşağı eden ve milletimizin yüce iradesiyle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan 28 Şubatçı zihniyetle ve odaklara milletimizin en büyük cevabıdır" diye konuştu.


MEHMET SALMAN (İHA)