Allah Rızası İçin Yok mu Hayırsever?

Kastamonu'da yapımı devam eden Yatılı Kız Kur'an Kursu için hayırseverlerden yardım bekliyorlar.

  • 1165
Allah Rızası İçin Yok mu Hayırsever?
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu’nun Esentepe Mahallesinde Aşağı Esentepe Yeni Camii'nin yanında yapımı devam eden ve maddi imkansızlık nedeniyle inşaatı duran Yatılı Kız Kur’an Kursu için mahalle sakinleri, hayırsever vatandaşlardan yardım bekliyorlar.

Aşağı Esentepe Yeni Cami Yaptırma Derneği Başkanı Haşim Aşkaroğlu, 20 öğrencinin konaklayabileceği Yatılı Kız Kur’an Kursu binasının yapımına 2011 yılında başladıklarını ve mahalle sakinlerinin yardımlarıyla son aşamaya kadar getirdiklerini belirterek, “Kur’an Kursumuzda, tamamlandığında 20 kız öğrencimiz yatılı kalarak öğrenim görebilecek. Şuanda Kur’an Kursu’nun sadece bir odasını geçici olarak düzenledik. Buraya kendi imkanlarımızla temin ettiğimiz malzemelerle ders yapılabilecek hale getirmeye çalıştık. Şu anda bu odada mahalledeki kadınlarımız, Kur’an dersi görebiliyor. Fakat kız öğrencilerimizin eğitimi için inşaat tamamlanmadı” dedi.

Binanın geri kalan kısmının tamamlanabilmesi için 20 bin TL’den fazla bir paraya ihtiyaç duyduklarını ifade eden Dernek Başkanı Aşkaroğlu, “Binanın tamamlanabilmesi için şahsi olarak bankadan 15 bin TL kredi çektim. Bu çektiğim krediyi Kur’an Kursunun tamamlanması için harcadım. Fakat paramız yine yetmedi. Yaklaşık 4-5 yıldır iyi niyetlerle başladığımız Yatılı Kız Kur’an Kursu binamızı bir türlü tamamlayamadık. Tamamlanabilmesi için hayırseverlerimizden yardım bekliyoruz. Şimdiye kadar hep mahallelimizden para topladık. Hepsinden de Allah razı olsun, bizlere çok büyük destek ve yardımları oldu. Ama mahallelimizin de maddi durumları belli. Bunun için hayırseverlerimizin desteğini bekliyoruz” diye konuştu.

Yatılı Kız Kur’an Kursu için esnaflara da yaklaşık 10 bin TL civarında bir borçlarının bulunduğunu açıklayan Dernek Başkanı Aşkaroğlu, “Kur’an Kursumuzda 20 tane kız öğrencimiz eğitim görecek. Tüm çabalarımız, kızlarımıza güzel bir gelecek ve ülkemiz içinde bilinçli bir nesil oluşturmak. Tek amacımız bu. Fakat maddi imkansızlık nedeniyle yaptığımız tüm işler derme çatma oldu. Doğalgaz döşemesi için paramız çıkışmadı. Bunun yerine derme çatma bir kazan dairesi yaptık ve bulduğumuz ikinci el bir kazanı buraya yerleştirdik. İş güvenliği açısından sağlıklı bir yapı olmadı ve kış ayında bu kazan dairesine ihtiyacımız vardı ve yapmak zorundaydık” şeklinde konuştu.

(İHA)