Altıkulaç'tan İl Müdürü Akbıyık'a Sert Yanıt

Kastamonuspor 1966 Kulüp Başkanı Mahir Altıkulaç, yerel basında çıkan Kastamonuspor eleştirilerine sert bir dille yanıt verdi.

  • 3792
Altıkulaç'tan İl Müdürü Akbıyık'a Sert Yanıt
TAKİP ET Google News ile Takip Et

‘Hangi proje ile geldiniz de destek bulamadınız’

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdoğan Akbıyık tarafından Kastamonu yerel basınına yapılan ‘Kastamonuspor mu yoksa Kastamonu’da spor mu karar vermeliyiz’ açıklamaları, Kastamonuspor 1966 Kulüp Başkanı Mahir Altıkulaç tarafından sert bil dille eleştirildi. Kastamonu’da sportif yatırımların sadece Kastamonuspor’a yönelik olarak yapıldığı söylemlerini kabul etmediğini ifade eden Başkan Altıkulaç, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Erdoğan Akbıyık’a Kastamonu sporuna vermediği destekler üzerinden yüklendi. Hiç kimseye veremeyecek bir hesaplarının olmadığını dile getiren Altıkulaç;” Senelerdir Kastamonu’da spora yapılmayan yatırımlar son bir iki yıl içerisinde yapılmaya başlandı. Biz her zaman ve her ortamda yaptığımız yatırımların ve çalışmaların tartışılmasına açığız. Biz boş lafa değil icraata bakarız. Şimdi tüm kamuoyunun önünde sormak istiyorum. Siz hangi proje ile geldiniz de destek bulamadınız?” diyerek eleştiride bulundu.

‘ÇÖKÜŞTEKİ KASTAMONUSPOR’U AYAĞA KALDIRDIK’ 

Kastamonuspor’un son yıllarda elde ettiği başarılara da değinerek sözlerini sürdüren Altıkulaç; “Geçtiğimiz sezon başında çok zor dönemlerden geçen Kastamonuspor’u Belediye Başkanı Tahsin Babaş öncülüğünde bir araya gelerek Kastamonuspor 1966 yaptık. Profesyonel liglerden amatör liglere kadar gerileyen Kastamonuspor’u yeniden ayağa kaldırmak için hem Belediye Başkanımız hem de Kastamonuspor 1966 Yönetim Kurulu üyelerimizi çok büyük emek harcadılar. Tabi bu başarıların elde edilmesinde Milletvekillerimiz Sayın Hakkı Köylü, Sayın Metin Çelik ve Sayın Murat Demir’in de katkıları yadsınamaz derece de büyük önem arz etmektedir. Yapılan büyük yatırımlar ve harcanan büyük emekler sayesinde de Kastamonuspor 1966, Bölgesel Amatör Ligi’nde (BAL) en yakın takipçisi Yeni Amasyaspor’un 14 puan önünde ligi şampiyon olarak tamamlamış ve yeniden profesyonel liglere dönme başarısını göstermiştir. Bu Belediye Başkanımız Sayın Tahsin Babaş’ın öncülüğünde, Yönetim Kurulu Üyelerimizin azimli ve istikrarlı çalışmaları ile elde edilmiş başarıdır. Kastamonuspor, oluşturulan bu ekip ile kabuğunu kırarak Türkiye’de futbol camiası içerisinde kendisine yer edindi” dedi.

‘KASTAMONUSPOR MEMLEKET SEVDASIDIR, MEMLEKET MESELESİDİR’ 

Kastamonuspor’un Kastamonulular için ayrı bir yeri olduğunu da ifade eden Altıkulaç; “Kastamonuspor geçtiğimiz yıl oluşturulan bu ekibin fedakâr ve azimli çalışmalarının neticesinde uzun yıllardır elde edilemeyen ve Kastamonuluların özlem duyduğu önemli başarılara imza atmıştır. Gece gündüz, yağmur çamur, kar fırtına demeden her an her saniye Kastamonuspor’un yanında olan bu ekip maddi ve manevi hiçbir desteği esirgememiştir. Kastamonuspor, bugün gelinen noktada Kastamonu’nun en büyük gurur kaynağı olmuştur. Biz hiçbir koşulda hedefimizden sapmayacağız. Çünkü bu memleket meselesidir. Kastamonuspor bir memleket sevdasıdır” diye konuştu.  
 
‘159 TAKIMIN İÇİNDE GRUPLARA KALMA BAŞARINI GÖSTEREN TAKIMIZ’ 
Ziraat Türkiye Kupası’nda elde edilen başarının ve bu başarı ile Türkiye’de kamuoyu önüne serilen Kastamonu imajının iki üç günlük değil yıllar sonra, asırlar sonra bile konuşulacak şekilde hafızalara yer ettiğini anlatan Altıkulaç, kimsenin bu başarıları küçümsemesine izin vermeyeceklerini söyledi. Altıkulaç;  “Biz Kastamonuspor 1966 olarak Ziraat Türkiye Kupası ulusal bir platformda Kastamonu’yu temsil etme başarısını gösterdik. Yani 159 takımla başlayan kupada guruplara kalma başarısını gösteren 32 takımdan bir tanesi Kastamonuspor 1966 oldu. Burada şu hususun altını da özellikle çizmek istiyorum. Spor Toto 3’üncü Lig 3’üncü Gurupta şampiyonluk mücadelesi veren takımımız bu başarıyı elde ederken de Kasımpaşa gibi Süper Lig’in gediklisi bir takımı kupa dışına iterek bu büyük başarıyı gösterdi. Türk futbolunun efsane maçları arasına adını yazdıran bir müsabakaya sahne olan Kastamonuspor 1966-Kasımpaşa mücadelesi, ülke gündeminde bir anda yer edinmiştir.  Takımımız yoğun kar yağışı altındaki 120 dakikalık mücadelenin sonunda penaltı atışları ile Kasımpaşa’yı kupadan elemiş ve ertesi gün ulusal basında da yerel basında da bu başarısı ile manşetleri süslemiştir. Bu başarının ilimize olan katkıları elbette küçümsenemez. Binlerce lira harcasanız bu çapta bir tanıtımı yapmanız mümkün olmayacaktır” sözleri ile konuşmasını sürdürdü.

‘GALATASARAY MAÇINDA KASTAMONU’YU TÜM TÜRKİYE’NİN HUZURUNDA MAHÇUP ETTİNİZ’ 

Kasımpaşa’yı eleyerek gruplara kalma başarısını gösteren Kastamonuspor’un sahasında Galatasaray ile karşı karşıya geldiği mücadelede yaşanan bir takım aksaklıkları da hatırlatan Altıkulaç, özellikle maraton tribününe alınmayan taraftarlar üzerinden eleştirilerine devam etti. Altıkulaç; “Ziraat Türkiye Kupası’nda ülkemizin dev futbol camialarından birisi olan Galatasaray Spor Kulübü’nü Gazi Stadyumu’nda ağırlamak hem de bunu 3’üncü ligde mücadele ederken başarabilmek bizler için son derece gurur verici bir hadiseydi. Ancak maçın hemen öncesinde alınan bir kararla maraton tribünün seyirciye kapatılması ve oraya çok az sayıda taraftarın alınması bizleri sadece taraftarımız önünde değil, tüm Türkiye’nin huzurunda zor duruma düşürmüş ve mahcup etmiştir” dedi. 

‘GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRÜ OLARAK SIKINTILARA KAYITSIZ KALDINIZ’ 

Türkiye’de futbol camiasının gözleri Kastamonuspor’un üzerine çevrilmişken yaşanan aksaklıklara İl Müdürlüğü olarak çözüm üretecek girişimlerde bulunulmadığını da söyleyen Altıkulaç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Gazi Stadyumu’nda kalelerin filelerini dahi değiştirmediklerini anlattı. Altıkulaç; “Bu sıkıntılar ortaya çıktığında bize hiçbir şekilde çözüm yolu üretmediniz. İl Müdürlüğü olarak yaşanan sıkıntılara kayıtsız kaldınız” dedi.

‘BU AÇIKLAMALAR HARCANAN EMEKLERİ GÖLGELEMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR’ 

Erdoğan Akbıyık tarafından yapılan açıklamaları talihsiz açıklamalar olarak nitelendirerek sözlerine devam eden Altıkulaç; “Tüm Türkiye’nin Kastamonu’yu konuştuğu bir dönemde bu türden talihsiz açıklamalar Kastamonu’da sporun ve Kastamonuspor’un emeğini gölgelemektir. Bu açıklamalar Kastamonuspor’a gönül vermiş taraftarların, sahada ter akıtan futbolcuların, gece gündüz demeden azimle çalışan tüm yönetim kurulu üyelerinin ve Kastamonuspor’a destek olan herkesin emeğini gölgelemekten başka bir şey değildir” diye konuştu.

‘KASTAMONU’DA SPORUN VE KASTAMONUSPOR’UN GELİŞMESİNE ENGEL OLMAK İSTEYENLER VAR’ 

Konuyla ilgili olarak açıklamalarına devam eden Altıkulaç; “Yapılan bu çalışmalar ilimizin tanıtımına çok önemli katkılar sağlamıştır. Bugün televizyonlarda yayınlanan spor programlarına baktığınızda hala daha Kastamonuspor’un konuşulduğuna şahitlik ediyoruz. Bu başarı kesinlikle iki üç günlük bir başarı değildir. Ziraat Türkiye Kupası bizim için çok önemli bir vitrin, çok kıymetli bir tanıtım aracı olmuştur. Tabi ki bizim asıl hedefimiz lig şampiyonluğudur. Bu doğrultuda da emin adımlarla ilerlemekteyiz. İnanıyoruz sezon sonunda da şampiyon olacağız. Ancak Kastamonu’da sporun ve Kastamonuspor’un ilerlemesi ve gelişmesine engel olmak isteyenler var. Bu son derece üzücü bir olay. Elde edilen başarıları iki üç günlük geçici başarılar olarak görmek onca emeği yok saymaktır” dedi.

‘YATIRIMLARIN SADECE KASTAMONUSPOR’A YÖNELİK OLDUĞU SÖYLEMLERİNİ DOĞRU BULMUYORUM’ 

Kastamonuspor dışında birçok sportif branşın önemli destekler gördüğünü dile getiren Başkan Altıkulaç; “Özellikle Belediye Başkanımız Tahsin Babaş bu anlamda çok ciddi manada kafa yormakta, projeler üretmekte ve desteklerde bulunmaktadır. Kendisi bu konularla ilgili olarak Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay ile görüşerek de önemli destek sözleri almıştır. Kastamonu’nun spor konusunda tek bir alanda değil, her alanda gelişim göstermesi için gerek Belediye Başkanımız gerek Milletvekillerimiz gerekse de bizler elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyiz. Zaten yapılan yatırım ve çalışmalar da ortada. Birçok amatör spor kulübüne maddi destekte ve malzeme desteklerinde bulunulmuştur. Semt sahaları, bisiklet yolu, yeni stadyum projesi, spor salonu projesi gibi birçok tesis çalışması yapılmaktadır. Kastamonuspor alt yapı çalışmaları kapsamında U-11, U-12, U13, U-14, U-15 kategorilerinde yüze yakın sporcu faaliyet göstermektedir. Ayrıca Okullar Arası Futsal Turnuvası, Halk Oyunları Kursu, Hentbol Fabrika Projesi, At Yarışları, Bisiklet Yaz Şenliği gibi çeşitli projeler de hayata geçirilmiştir. Bu yüzden yatırımların sadece Kastamonuspor’a yönelik olduğu söylemlerini doğru bulmuyorum “dedi.

‘BAYAN HENTBOL TAKIMININ ÇOK CİDDİ BAŞARILARI VAR’ 

Kastamonu Belediyesi Bayan Hentbol Takımı’nın elde ettiği başarılara da değinen Altıkulaç; “Kastamonu’da yatırım yapılan önemli branşlardan bir tanesi de hentbol şubesi. İlimizi Bayanlar Hentbol Süper Ligi’nde başarı ile temsil eden takımımız, hem Türkiye Kupası’nda hem de Avrupa Kupası’nda başarı ile mücadelesini sürdürmektedir. Hatta önümüzde Hollanda temsilcisi ile oynanacak uluslararası boyutta bir karşılaşma var. Bu da futbol dışında yapılan yatırımlara kanıtların somut örneklerinden birisidir. Bunun dışında kick-boks, bisiklet, taekwondo, atletik vücut geliştirme ve atletizm branşlarına da ciddi destekler sağlanmaktadır. Bu branşlarda da yine dünya şampiyonluklarına varıncaya kadar oldukça önemli başarılar elde edilmektedir ”diye konuştu.

‘ZOR ŞARTLARDA BÜYÜK FEDEKARLIKLARLA BU NOKTAYA GELDİK’ 

Altıkulaç; “Şu da iyi bilinmelidir ki biz çok zor şartlar altında büyük fedakârlıklarla bu noktaya geldik. Bundan sonra da bu başarını grafiğine hız kesmeden devam edeceğiz. Ben Kastamonu halkına, iş adamlarımıza, esnafımıza ve taraftarlarımıza destekleri için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Biz Kastamonuspor yönetimi olarak bu birlik ve beraberlik duygusunun bozulmasına izin vermeyeceğiz” diyerek sözlerini sonlandırdı.