Araç Devlet Hastanesinin Temeli Atıldı

Araç'ta eski devlet hastanesi bahçesine yapılması planlanan 20 yataklı hastanenin temeli atıldı.

  • 849
Araç Devlet Hastanesinin Temeli Atıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

ARAÇ DEVLET HASTANESİ’NİN TEMELİ ATILDI

Araç’ta eski devlet hastanesi bahçesine yapılması planlanan 20 yataklı hastanenin temeli atıldı. 
Araç’ta eski devlet hastanesi bahçesinde düzenlenen temel atma törenine Vali Erdoğan Bektaş, AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, Araç Kaymakamı Fatih Görmüş, Araç Garnizon Komutanı Kazım Karateke, Araç Belediye Başkanı Mustafa Ayanoğlu, Kastamonu İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Öztürk, daire amirleri, sağlık çalışanları, siyasi parti temsilcileri ile birlikte çok sayıda vatandaşlar katıldı.
Araç’ta vatandaşlara sağlık hizmetinin daha kaliteli sunumuna imkan sağlayacak olan 20 yataklı hastanede diyaliz makinesi olacağı ve vatandaşların çevre illere gitmesine gerek kalmayacağı öğrenildi.
Vali Bektaş, törende yaptığı konuşmada, hastanenin yapılması ile birlikte Araç için çok önemli bir sorunun çözülmesine katkı sağlayacaklarını belirterek, yeni hastanenin Araç için hayırlı olmasını diledi.
AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen de, “Sağlık konusunda çalışmalarımız her geçen daha da iyiye gidiyor. Her şeyin başında sağlık geliyor. Hastalık gelmeden önce sağlığın kıymetini iyi bilmeliyiz” dedi.
Araç Kaymakamı Fatih Görmüş ise, yapılması planlanan 20 yataklı hastanenin ilçe açısından çok önemli olduğunu ifade ederek, Araç halkı adına hastanede emeği geçen herkese teşekkür etti.
İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Öztürk’de, “Araç ilçemiz için yeni hastanenin yapımı çok iyi oldu. Hastalarımızın mağdurluğunun giderilmesi bizler için çok sevindirici bir olaydır. Hastanemiz inşallah zamanında bitirilerek, hizmete açılacak” diye konuştu.
YENİ YAPILACAK HASTANEDE DİYALİZ MAKİNASI DA OLACAK
Araç ilçesine yeni yapılması planlanan Araç Devlet Hastanesi’nin içersinde diyaliz hastalarını ilgilendiren diyaliz ünitesi de yer alacak. Sağlık Bakanlığı tarafından alınan izin doğrultusunda yapılacak olan yeni hastanenin içersine diyaliz ünitesinin de açılması hedefleniyor.
Diyaliz tedavisi görmek için çevre illere gitmek zorunda kalan Araçlı vatandaşlar, bundan sonra yeni hastane bünyesine açılacak olacak diyaliz ünitesiyle birlikte bu sorundan kurtulmuş olacaklar.