Arslan, resmi başvurusunu yaptı

Önceki dönem Taşköprü Belediye Başkanı Arslan, milletvekili aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.

  • 1124
Arslan, resmi başvurusunu yaptı

Taşköprü'de 10 yıl boyunca Belediye Başkanlığı görevini yürüten önceki dönem Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, dün AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı'na gelerek aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Arslan, "Listenin neresinde olursam olayım partim için her zaman hizmet etmeye hazırım" dedi.

Aday adaylığı dosyasını AK Parti Kastamonu İl Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ferit Abayoğlu’na teslim eden Arslan, konuşmasına Kahramanmaraş merkezli meydana gelen, “asrın felaketi” olarak adlandırılan, 11 ili de etkisi altına alan yıkıcı depremlerde ve yoğun yağışın etkili olarak sele yol açtığı Şanlıurfa'da hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar, geride kalanlara da sabır dileyerek konuşmasına başladı.

Milletvekili aday adayı Hüseyin Arslan, "Buruk bir seçim yaşıyoruz. 6 Şubat'ta ülkemizin beşte birini etkileyen iki büyük deprem meydana geldi. Felaketin boyutu çok büyük. Geride kalan depremzede vatandaşların yaralarını kısa sürede sarmak için çalışmalar son hızla sürüyor. Bende geçtiğimiz haftalarda afet bölgesine giderek çalışmaları yakından takip ettim ve vatandaşlarımızın yanında olmaya çalıştım. Dünde Şanlıurfa'da bir sel felaketi yaşandı. Bir yılda yağması gereken yağmur bir günde yağdı. Deprem ve selde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu gibi felaketlerin altından ancak güçlü ülkeler kalkabilir. Bizim ülkemiz de çok güçlü ve çok şükür başımızda da Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider var." dedi.

"AK Parti ailesinde olmaktan mutluyum"

AK Parti çatısı altında olmaktan mutlu ve gururlu olduğunu ifade eden Arslan, "AK Parti ailesinden olmaktan son derece mutlu ve gururluyum. AK Parti; sevgi, saygı ve hürmetle yoğrulmuş bir parti. Onun için yaklaşık 22 yıldır gönüllere girmiş, iktidar olmuştur. İnanıyorum ki önümüzdeki dönemde de partimiz iktidarını devam ettirecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Partimizin kuruluşundan bu güne kadar bu yolda emek vermiş herkese çok teşekkür ediyor, hayatlarını kaybedenlere de Allah'tan rahmet diliyorum. Bu seçim çok daha birbirimize kenetleneceğimiz bir seçim. İnşallah 14 Mayıs 2023 tarihindeki seçimlerde hem Cumhurbaşkanımız hem de cumhur ittifakımız zaferle çıkacaktır. Bizler bu inançla çalışalım ve başka bir şeyin derdine düşmeyelim. Aday adayı arkadaşlarımın hepsine başarılar diliyorum. Kim aday olursa olsun, kim listede olursa olsun Hüseyin Arslan olarak onun yanında çalışmaya hazırım." ifadelerini kullandı.

Aday adaylığı açıklamasının ardından Arslan, kendisine destek için gelen partili ve vatandaşlarla sohbet ederek tebrikleri kabul ettikten sonra Şeyh Şaban-ı Veli külliyesine giderek dua etti.

Arslan, resmi başvurusunu yaptı
Arslan, resmi başvurusunu yaptı
Arslan, resmi başvurusunu yaptı
Arslan, resmi başvurusunu yaptı
Arslan, resmi başvurusunu yaptı