Kastamonu'da 5 eski polis memuruna FETÖ'den hapis cezası!

"Silahlı terör örgütü üyesi oldukları" iddiasıyla yargılanan 5 eski polis memurundan ikisi 6 yıl 3 ay, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan üçü ise 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Kastamonu'da 5 eski polis memuruna FETÖ'den hapis cezası!

Kastamonu'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında yargılanan ve meslekten ihraç edilen 5 polis memuruna hapis cezası verildi.

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, "silahlı terör örgütü üyesi oldukları" iddiasıyla tutuklu yargılanan İ.D. ve S.Y. ile tutuksuz yargılanan S.Y. katıldı. Tutuksuz sanıklar B.K. ve C.K. ise duruşmaya gelmedi.

Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak isteyen S.Y., savunmasında, örgütle 1997'de polis okulunda tanıştığını söyledi.

Örgütün düzenlediği toplantılara dini sohbet amacıyla gittiğini belirten S.Y., Bank Asya'ya talimatla para yatırmadığını öne sürdü.

S.Y. ise daha önce "dini motiflerle süslü bir vazo" gördüklerini anlatarak, "Vazo kırıldı ve içindeki pislik döküldü. Ben bu vazoya bakmadım bile. Vatanseverlik keşke metre ile ölçülebilen bir şey olsaydı." ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak isteyen B.K., C.K. ve S.Y.'yi 1 yıl 6 ay 22 gün, İ.D. ve S.Y.'yi ise 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2018, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER