Kastamonu'daki uyuşturucu davası

Cezaevinden çıktıktan 25 gün sonra tekrar cezaevine girdi.

Kastamonu'daki uyuşturucu davası
banner308

Kastamonu'da uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapmak iddiasıyla hakkında 15 yıla kadar hapis cezasıyla dava açılan A.U.A'nın yargılanmasına başlandı.

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık A.U.A ile avukatı katıldı.

A.U.A, savunmasında uyuşturucu maddenin kendisiyle ilgisinin olmadığını söyledi.

Yakalandığında cezaevinden çıkalı 25 gün olduğunu ifade eden A.U.A, "Cinayet nedeniyle cezaevinde yattım. Çıktıktan sonra cezaevinde bana çok yardımcı olan S.A. isimli kişi evime çay içmeye geldi. Elindeki poşeti göstererek 'Bunun içinde ot var. Anam hasta olduğu için eve götüremiyorum. Senin burada saklasak olur mu' diye sordu." dedi.

Poşeti, evin bahçesindeki kömürlüğe koymasına izin verdiğini belirten A.U.A, şunları kaydetti:

"Birkaç tane kömürlük vardı. Ben de komşunun olduğunu düşündüğüm kömürlüğe kimse kullanmadığı için koyabileceğini söyledim. Daha sonra rahatsız oldum. Arayıp poşeti almasını söyledim. Bunu yapmayınca içinden birkaç tane aldım cebime koydum. S.A'yı korkutmak maksadıyla arayıp burada değişik tipte insanlar dolaşıyor poşetini al dedim. O sıra cebimdeki poşeti çöpe atmayı unutmuşum."

Bir arkadaşının arabasında dolaşırken polisin kendilerini durdurduğunu ifade eden A.U.A, "Polisi görünce korkudan cebimdeki poşeti fark ettim ve camdan attım. Polis bunu fark edip poşeti aldı. Poşetin içerisinde bonzai olduğunu orada öğrendim." diye konuştu.

A.U.A, polisin evinde yaptığı aramada kömürlükteki diğer poşeti bulduğunu belirterek, “Meğer komşunun sandığım o kömürlük bizimmiş. Daha sonra da tutuklandım." ifadelerini kullandı.

Suçsuz olduğunu iddia eden A.U.A, serbest bırakılmasını talep etti.

Tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı 29 Mart 2018'e erteledi.

AA

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2017, 19:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER