Yangında annesini ve iş yerini alevlere teslim eden vatandaş o geceyi anlattı

Kastamonu'nun Tosya İlçesi Özboyu Köyünde bir hafta önce gerçekleşen ve bir kişinin yaşamını yitirdiği 8 evin ise yandığı yangın sonrasında yangının çıktığı marangoz atölyesinin sahibi İsmail Kansız o geceyi anlattı.

Yangında annesini ve iş yerini alevlere teslim eden vatandaş o geceyi anlattı

Yangında annesini ve iş yerini alevlere teslim ettiğini belirten İsmail Kansız, "O gün dükkanımı temizledim sonra eve gittim ve namazımı kıldım. Bir silah patladı dışarı çıktığımda bu neydi ki diye baktım duman çıktığını gördüm. Suyu fırlattığım da birden her taraf parladı. Parlayınca her şey kontrolden çıktı. Bütün makinalarım yandı. Her şey harap oldu. Yangın elektrik panosundan çıkmış. Çünkü soba yakmamıştık. Zımpara yapmıştık. Annem evdeydi, alzheimer hastasıydı, yemeğini yedirip yatağına yatırdık. Uyudu üzerini örttüm. Aradan beş dakika geçer geçmez bu olay meydana geldi. O anda panikle annem hiç aklıma gelmedi. Allah’ın hikmetimi bilmiyorum. Yılan gibi alev evin bir yanından girdi bir yanından çıktı. Tamamen hiç bir şey yapamadık. Saniyeler içerisinde alevler her tarafı sardı" dedi.

Yangın gecesi itfaiyenin yoğun çabası ile yanmaktan kurtarılan diğer evlerin sahipleri, itfaiyenin yangını söndürmek için tutmuş olduğu suyun evlerini kurtardığını ancak bu kez de tutulan yoğun su nedeni ile evlerinde çökme meydana geldiğini kapılarının dahi kapanmadığını belirterek heyelan ve göçükten korktuklarını dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2018, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER