Atlas Dergisi, Küre Dağlarını tanıttı

Açık hava müzesini andıran Küre Dağları Milli Parkı, Atlas Dergisi'nde yer aldı.

  • 1073
Atlas Dergisi, Küre Dağlarını tanıttı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Endemik bitkileri, yaban hayatı, derin vadi, kanyonları ve şelaleleri ile dünyanın ender coğrafyalarında rastlanan biyolojik çeşitliliğiyle adeta açık hava müzesini andıran Küre Dağları Milli Parkı, Atlas Dergisi’nde yer aldı.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından gerçekleştirilen ortak çalışma ile Kastamonu ve Bartın illerinin sınırları içerisinde yer alan Küre Dağları Milli Parkı (KDMP), Atlas Dergisi’nin Haziran sayısında tanıtıldı. Küre Dağları Milli Parkı’nı “büyüleyici bir doğa müzesi” olarak tanımlayan dergi, okuyucularını “Karşı konulmaz çağrı Küre Dağları” sloganıyla bu eşsiz doğa harikasını görmeye çağırdı.

Küre Dağları Milli Parkı’na sayfalarında geniş yer ayıran dergi, buradaki biyolojik çeşitlilik, yaban hayatı, vadi ve kanyonlar, şelaleler, kültür ve lezzet durakları, doğa yürüyüşleri, kanyoning, mağaracılık, dağcılık, botanik ve yaban hayatı gözlemi, kaya tırmanışı, kuş gözlemciliği, foto safari ve bisiklet turları gibi aktivitelerle ilgili okuyucularıyla bilgiler paylaştı.

Dijital olarak yayımlanan Atlas Dergisi’nin Haziran sayısına Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-dergi, Magzter, DMags ve Dijimecmua üzerinden indirilen tüm dergi platformlarından ulaşılabiliyor.