Babaş 'Projelerimizi Gerçekleştiriyoruz'

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, şehri gezerek yapılan çalışmaları ve belediye ekiplerinin çalışma yaptığı yerleri bizzat gezerek birimlerden bilgiler aldı.

  • 496
Babaş 'Projelerimizi Gerçekleştiriyoruz'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Şehrin özellikle ana cadde üzerinde adeta bir inşaat şantiyesine döndüğünü, her alanda belediye ekiplerinin bir uçtan bir uca gece gündüz çalışmalarının devam ettiğini bildiren Babaş şöyle dedi: “Biz yapacağımız çalışmalarda öncelikle projelerimizi kısa, orta ve uzun vadede bölerek işe başladık. Kısa vadede olanlar Belediyemizin genel çalışmaları ile ilgili programlardı. Orta vadede yapılması gerekenlerin de plan ve projelerini tamamlayıp çalışmalarına başladık ve oldukça yol alıp bitirme aşamasına geldik. Bir taraftan da uzun vade de şehrin dokusuna uygun ve eski kimliği öne çıkartacak projelerimizin startını verdik ve konaklardan işe başladık. Konakların proje ve restorasyon projelerini tamamlayarak yeniden bu tarihi konakları çalışır hale getirerek onlara hayat vermeyi ve bu doğrultuda yaptığımız çalışmaların karşılığını almayı hedefledik” diye konuştu.

“SEYRANGAH, VİZYON BİR PROJE OLACAK”

Seyrangah projesinin Kastamonu'ya canlılık katacağını ifade eden Babaş, "Şehrimize canlılık katacak projelerinde başında Seyrangah Tepesi’nin çalışmalarını başlattık ve projesini yaptık. Seyrangah Tepesi şehrimizin dokusuna uygun tarihi bir görünüme kavuşacak ve şehirde hareketliliğin sağlanması için de Saat Kulesi’nden teleferik hattı ile bağlantı kurarak güzel bir görünüme kavuşması için çalışmaları bu yönde yoğunlaştırdık ve Ankara Anıtlar Yüksek Kurulu’na projemizi teslim ettik. Şehrimiz, tarihi bir şehir olduğu için Anıtlar Kurulu’nun teleferik hattının geçeceği bölümlerde incelemelerin tamamlanmasının ardından Seyrangah Tepesi projesini tamamlayarak değerli hemşerilerimize yeni bir yaşam alanı kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

VEDAT YUNUS İKİZOĞLU (İHA)