Babaş "Rakibimizin Gücünün Farkındayız"

Belediye Başkanı Tahsin Babaş Ziraat Türkiye Kupası kura eşleşmesini değerlendirdi.

  • 269
Babaş &quotRakibimizin Gücünün Farkındayız"
TAKİP ET Google News ile Takip Et

‘Rakibimizin gücünün farkındayız, ancak başarabiliriz’

2015-2016 Ziraat Türkiye Kupası 3’üncü Eleme Turu kuraları Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Beykoz-Riva'daki idari merkezinde bulunan Orhan Saka Salonu'nda çekildi. TFF 1’inci Başkanvekili Servet Yardımcı, Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Ali Düşmez, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, Maç Planlama ve Organizasyon Müdürü Besim Yalçın ile 3’üncü eleme turunda mücadele edecek kulüp temsilcilerinin katıldığı kura çekiminde Kastamonuspor’un rakibi ise Süper Lig temsilcisi Kasımpaşa Spor Kulübü oldu. Kura ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, çekilebilecek en zor kurayı çektiklerini ifade etti. Süper Lig temsilcisi Kasımpaşaspor’u Kastamonu’da ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını ifade eden Babaş; “Rakibimizin gücünün farkındayız ve onlara saygı duyuyoruz. Süper Lig’in iyi futbol oynayan kalburüstü takımlarından bir tanesi ile eşleştik. Ancak turu geçebileceğimizi düşünüyorum. Bunu başarabiliriz” dedi.

‘KASIMPAŞA LİGİN EN ETKİLİ FUTBOL OYNAYAN TAKIMLARINDAN’

Süper Lig temsilcisi Kasımpaşa’nın kadrosunda Ryan Babel, Oscar Scarione gibi önemli yıldızları barındırdığını hatırlatan Babaş; ‘Kasımpaşa’nın bu sezon sergilediği performansa baktığımızda Süper Lig’de oynanan 8 maçta 4 galibiyet ve 2 beraberlik aldıklarını görüyoruz. Ayrıca rakibimiz Süper Lig’in en az gol yiyen takımı. Tüm bunları göz önüne aldığımızda da görüyoruz ki Kastamonu’da oynanacak olan müsabaka çok zorlu geçecek’ diye konuştu. Kasımpaşa’nın ligin en etkili futbol oynayan takımlarından bir tanesi olduğuna vurgu yapan Babaş; “Daha önce Ziraat Türkiye Kupası’nda burada Süper Lig temsilcisi Orduspor’u konuk etmiştik. Onlara karşı çok iyi bir futbol oyunu sergilemiştik ve kolay lokma olmadığımızı göstermiştik. İnşallah yine etkileyici bir performans ortaya koyarak bu sefer rakibimizi kupanın dışına itmek istiyoruz. Kupada gruplara kalmak şehrimiz için çok önemli bir gelişme olacaktır” dedi.

‘DÖRT BÜYÜKLERDEN BİRİNİ KASTAMONU’DA AĞIRLAMAK İSTERİZ’

Gruplara kalma yolunda çok zorlu bir rakiple eşleştiklerini sözlerinde yineleyen Babaş, Kastamonuspor’un Türkiye Kupası’nda grup mücadelesi vermesinin Kastamonu için gurur kaynağı vesilesi olacağını ifade etti. Kupanın 159 takımın katılımıyla başladığını belirten Babaş; “Aralık ayının başında oynanacak 3’üncü tur maçlarında 54 takım gruplara kalma mücadelesi verecek. Bunlardan birisi de bizim Kastamonusporumuz. İnşallah bu turu geçeriz ve gruplara kalırız. Eğer gruplara kalma başarını gösterebilirsek de dört büyükler Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş veya Trabzonspor’dan birini Kastamonu’da ağırlamak isteriz. Bundan büyük memnuniyet duyarız’ şeklinde açıklamalarda bulundu.