Baro'dan depremzede ailelerle toplantı

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında Kastamonu Barosu depremzede ailelerle tanışma ve dayanışma toplantısı düzenledi.

  • 935
Baro'dan depremzede ailelerle toplantı

Kastamonu Barosu ve Halime Çavuş Kadın Derneği iş birliğiyle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında deprem felaketinden etkilenerek ilimizde konaklayan aileler ile tanışma ve dayanışma toplantısı düzenlendi.

Kastamonu Barosu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen etkinliğe katılım yoğundu.

Toplantıda kadınlarımızın ve ailelerinin ihtiyaçlarına yönelik istişarelerde bulunularak çözüm yolları üzerinde duruldu.

Toplantıdan sonra açıklamada bulunan Baro Başkanı Av. Özgür Demir, "Ülkemizde yaşanan ve birçok insanımızın hayatını kaybetmesine neden olan deprem felaketleri sonrasında tüm illerimiz gibi Kastamonu da depremzede yurttaşlarımızı bağrına bastı. Bu çerçevede depremzede ailelerimize kadınlarımız vasıtasıyla dokunabilmek önemlidir. Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonumuz ile Halime Çavuş Kadın Derneği, ortaklaşarak gerçekleştirdikleri etkinlikle depremin etkilerini dayanışmayla bir nebze de olsa azaltmaya çalışmıştır. Çalışmada görev alan Halime Çavuş Kadın Derneği yöneticileri ile Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonumuzun değerli üyesi meslektaşlarıma gönülden teşekkür ederim. Bu çalışmalarla yaraları birlikte saracağız. Bu birlikteliğin örnek teşkil etmesini ve kalplere dokunan çalışmaların yaygınlaşmasını dilerim." dedi.

Baro'dan depremzede ailelerle toplantı