Başkan Vidinlioğlu'ndan itfaiye haftası ziyareti

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, 'Yangından Korunma ve İtfaiyecilik Haftası' dolayısıyla İtfaiye personelleri ile bir araya geldi.

  • 1517
Başkan Vidinlioğlu'ndan itfaiye haftası ziyareti

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, her yıl 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan 'Yangından Korunma ve İtfaiyecilik Haftası' dolayısıyla İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret ederek, İtfaiye personelleri ile bir araya geldi.

Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Karahasan ile birlikte itfaiye Müdürlüğünü ziyaret etti.

Başkan Vidinlioğlu, her yıl 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan 'Yangından Korunma ve İtfaiyecilik Haftası' münasebetiyle itfaiye teşkilatının haftasını kutladı.

Belediye Başkanı Vidinlioğlu ziyaret sonrası yaptığı açıklamada; “Dergah-ı Ali Tulumbacı Ocağı’nın kurulmasıyla başlayan, Askeri İtfaiye Teşkilatı adıyla devam eden süreç, 25 Eylül 1923 tarihi itibariyle belediye hizmeti kabul edilmiş ve modern itfaiye teşkilatı oluşturulmuştur. 308 yılda günümüz modern yaşamı ile eş zamanlı olarak çağın gerektirdiği teknolojiyi takip ederek hizmetlerini sürdüren itfaiye teşkilatımız ülkemizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini ön planda tutarak hizmet vermektedir.

Gerek yangın ve kurtarma gerekse sel afeti çalışmalarında gecesine gündüzüne katarak, hatta kendi canını öne atarak fedakar bir şekilde görev yapan Kastamonu Belediyesi ve yurdumuzun dört bir yanında görev yapan itfaiye çalışanlarına, göstermiş oldukları bu üstün gayret nedeniyle teşekkür ediyorum. Tüm itfaiyecilerimizin haftasını en içten dileklerimle kutluyorum. Bu zorlu görevde bir nefese nefes olabilmek için mücadele eden ve bu uğurda hayatını kaybeden itfaiyecilerimize Allah’tan rahmet, Türkiye’mizin her köşe bucağında, mütemadiyen görevinin başında olan tüm itfaiyecilerimize de huzur, sağlık ve uzun ömürler diliyorum” diye konuştu.