Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği Dönem Toplantısı yapıldı

Dokuz üniversitenin rektörü Kastamonu'da bir araya geldi.

  • 219
Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği Dönem Toplantısı yapıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu Üniversitesi'nde (KÜ) Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği Dönem Toplantısı yapıldı.

Rektörlük binasında düzenlenen toplantıda, Kastamonu, Bolu, Bartın, Düzce, Gebze, Karabük, Zonguldak, Sakarya ve Bilecik'teki üniversitelerin rektörleri bir araya geldi.

Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği Dönem Başkanı ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, yaptığı konuşmada, dönem toplantılarının ikincisini düzenlediklerini hatırlattı.

Toplantıdan alınacak kararların uygulanması temennisinde bulunan Rektör Alişarlı, "Her bir üniversitenin belli yetenekleri, belli kabiliyeti, belli donanımı ve tecrübeleri var. Aynı zamanda toplantı sayesinde bunları paylaşmış olacağız. Karşılıklı bir bilgi alışverişi olacak ve faydaya dönüşecek diye umut ediyorum." diye konuştu.

KÜ Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın ise, toplantının Kastamonu'da yapılmasından dolayı mutluluk duyduğunu belirtti.

Toplantıya, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş katıldı.