Belediyeden 12 Engelliye Akülü Araba

Kastamonu Belediyesi, maddi imkanı olmayan ihtiyaç sahibi bedensel engelli 12 vatandaşa tekerlekli sandalye yardımında bulundu.

  • 286
Belediyeden 12 Engelliye Akülü Araba
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Türkiye Sakatlar Derneği Kastamonu Şubesi ile birlikte “Engelleri Birlikte Aşıyoruz” proje kapsamında 12 adet akülü araba hediye etti.

Kastamonu’da engelli vatandaşların daha rahat ve kaliteli bir yaşam sürmesi için çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Tahsin Babaş, engelli vatandaşlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını kaydetti. Engelli vatandaşların günlük yaşamlarında yaşadıkları zorlukların bilincinde olduklarını kaydeden Başkan Tahsin Babaş, herkesin birlik ve beraberlik içerisinde yaşaması için uğraş verdiğini aktardı.

Engelli bireylerin toplum içinde rahat yaşayabilmesi için belediye olarak büyük görev düştüğünü dile getiren Başkan Babaş, “Fiziksel olarak bu şehrin engellilere uygun olması çok uzun bir süreç gerektiriyor. Toplumda yaşayan insanların belirli engelleri var. Bugün 12 engelli arkadaşımıza akülü araba veriyoruz. Bütün engelli kardeşlerimizi bu akülü arabalardan yararlandırmak istiyoruz. İlimizde engelliler için ciddi anlamda projeler yapmak istiyoruz. Günlük Engelli Yaşam Evi diye Kuzeykent’te bir ev yapmak istiyoruz. Engelli aileleri kendi ihtiyaçlarını görmeye bile gidemiyorlar. Bizim projesini hazırlayacağımız Engelli Yaşam Evi yakınlarını bırakabileceği bir ev olacak. Bu sene bu projenin startını vermek istiyoruz” diye konuştu.

MUHAMMED KÖMEÇOĞLU (İHA)