Belediyeden sıkışık trafiğe çözüm için 'park yasağı' duyurusu yapıldı

Kastamonu Belediye Başkanlığı, ana cadde üzerine yapılan parklar nedeniyle trafikte yaşanan aksamaları gidermek amacıyla düğmeye bastı.

  • 1518
Belediyeden sıkışık trafiğe çözüm için 'park yasağı' duyurusu yapıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Olası acil durumlar başta olmak üzere özellikle Cevizli Park ile Cumhuriyet Meydanı arasında her iki yönlü meydana gelen trafik sıkışıklığı belirli aksamalara neden olmaktaydı. Vatandaşların da yoğun şikayetlerinin olduğu alanla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kastamonu Belediyesi, park yasağını uygulamaya koyacağını duyurdu.

Bu doğrultuda Cevizli Park ile Gazipaşa İlkokulu önüne kadar olan alanda her iki taraflı anayol üzeri parklanmalar yasaklanacak.

Kastamonu Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü 26 Haziran Çarşamba günü itibariyle belirlenen alanda park yasağını uygulamaya başlayacak.

Konuyla ilgili Kastamonu Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Vatandaşlarımızın yoğun talebi doğrultusunda yaptığımız çalışma sonucu ana cadde üzerinde trafik sıkışıklığın giderilmesi adına Cevizli Park ile Gazipaşa İlkokulu arasın arasında her iki yönlü park yasağı uygulaması 26 Haziran Çarşamba günü itibariyle başlayacaktır. Konuya büyük bir hassasiyetle yaklaşacağına inandığımız tüm hemşehrilerimize teşekkür ederiz. Olası acil durumlarda Ulaşım Zabıta Müdürlüğümüz ekipleri hemşehrilerimizin daima hizmetinde olacaktır.” denildi.