Böcüoğlu cinayetinde karar açıklandı

Mahkeme heyeti, sanıklara Ağır Hapis Cezası verdi.

  • 3920
Böcüoğlu cinayetinde karar açıklandı

Ilgaz Kadı Dağı’nda geçtiğimiz yıl meydana gelen Hidayet Böcüoğlu’nun öldüğü ve iki kişinin de yaralandığı olayla ilgili mahkeme heyeti, kararını açıkladı.

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında mahkeme heyeti, Ramazan Aynacıoğlu’nu müebbet hapis ve 38 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırırken, Erdal Gümüş’ü 38 yıl 6 ay ve Murat Gürbüz’ü ise müebbet hapis ve 2 yıl hapis cezası verildi.

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu yargılanan sanıklar ve Hidayet Böcüoğlu’nun yakınları ile taraf avukatları katıldı. Mahkeme heyeti, tanıkları dinledikten sonra kararını açıkladı. Kararda, tutuklu yargılanan sanıklardan Ramazan Aynacıoğlu’na Hidayet Böcüoğlu’nun öldürmekten müebbet hapis cezasına çarptırırken, Alaattin K., Saim Ç. ve Ömer D.’ye yönelik kasten adam yaralama suçlarından ise toplamda 32 yıl, yağmalama suçundan 6 yıl ve mala zarar verme suçundan ise 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Tutuklu yargılanan diğer sanık Erdal Gümüş’e ise, Hidayet Böcüoğlu’nun öldürmekten 10 yıl, Alaattin K., Saim Ç. ve Ömer D.’ye yönelik kasten adam yaralama suçlarından toplamda 22 yıl, yağmalama suçundan 6 yıl ve mala zarar verme suçundan ise 6 ay hapis cezasına verildi.

Diğer tutuklu yargılanan sanıklardan Murat Gürbüz de, Hidayet Böcüoğlu’nun öldürmekten müebbet hapis, silahla tehdit suçundan 2 yıl hapis ve 600 TL adli para cezasına çarptırıldı.

OLAYIN ÖZETİ

Kastamonu’nun Kadı Dağı’nda bulunan mesire alanında 12 Ocak 2012’de gece geç saatlerde bir restoranda meydana gelen olayda Hidayet Böcüoğlu (42) hayatını kaybederken, Alaattin K. ve Saim Ç. de ağır yaralandı. Olay sonrası Çankırı’dan Ankara’ya kaçan şahısları yakalamak için emniyet güçleri geniş çaplı çalışma başlattı. Olaya karışan 3 kişinin Ankara’ya kaçtıklarının belirlenmesi üzerine Kastamonu Cumhuriyet Savcılığı tarafından Ankara polisi ve jandarmasına bilgi verilerek yakalanmaları istendi.

Bunun üzerine yapılan araştırmalar sonucunda Ramazan Aynacıoğlu, başka bir suça karışması üzerine Ankara Çubuk’ta yakalanarak Kastamonu’ya getirildi. Diğer sanıklardan Murat Gürbüz ve Erdal Gümüş ise Ankara’da olduğunun bilgisi alınması üzerine emniyet güçleri tekrar harekete geçti. Firari olarak kaçan Murat Gürbüz ve Erdal Gümüş’ün yakalanması üzerine tutuklanarak Ramazan Aynacıoğlu ile birlikte cezaevine gönderildi.

3 kişinin halen tutuklu bulunduğu dava Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde 4’üncü duruşma sonunda karar açıklındı.