Borcunu Ödemeyene, Çay Vermiyor

Kastamonu'da bir kahvehane işletmecisi, borcunu ödemeyene çay vermiyor.

  • 2251
Borcunu Ödemeyene, Çay Vermiyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu’nun Devrekani ilçesinde 25 yıldır kahvehane işletmeciliği yapan İsmail Gürler, çay borcu birikince ilginç bir yönteme imza attı. Kahvehanenin camına borçlu vatandaşlar için “Pancar parası alan müşterilerimiz lütfen vezneye uğrayınız, yoksa Allah ya size ya bize verü” şeklinde yazı yazarak uyarıda bulundu.

Devrekani’de Pasaj Kıraathanesini işleten İsmail Gürler (43), bir süredir çay borcu biriken müşterilerinden borçlarını istemesine rağmen alamadığını belirterek, 5 milyon lira ile 7 milyon lira arasında borç biriktiğini söyledi. Gürler, “Borçlarımı alamadığım için ilan etmek zorunda kaldım. Defalarca istememe rağmen bir türlü alamadım” dedi.

İsmail Gürler, borçlarını vermeyen vatandaşlardan para tahsil etmek için artık ilginç yöntemlere başvurduğunu ifade ederek, kıraathanesinin camına “Pancar parası alan müşterilerimiz lütfen vezneye uğrayınız, yoksa Allah ya size ya bize verü” yazısını astığını kaydetti.

Kahvehanenin camında yazıyı görenlerin borcunu ödeyeceğini söylediğini ifade eden Gürler, “Yazıyı görünce utanan da var, hiç utanmayan da. Hatta zevk alan bile var. Borcumu istiyorum hemen cep telefonunu çıkarıyor, konuşur gibi yapıp bana konuşma fırsatı bile vermiyor. Bana borcu olan başka kahvehaneye gidiyor, başka kahvehaneye borcu olan da benim kahvehaneye gelerek gününü gün ediyor. Ne zamana kadar böyle devam edecek bilemiyorum. Eğer yine ödemezlerse, ödemeyenlerin isimlerinin bulunduğu listeyi cama asıp ifşa edeceğim. Müşterilerim sıkıntı yaşıyor olabilir, ama ben de zor durumdayım” dedi.

(İHA)