Çalıntı altınları kuyumcuya satmaya çalışan kişi yakalandı

Cide ilçesinde iddiaya göre 4 ay önce çaldığı altınları kuyumcuya satmaya çalışan şüpheli şahıs, jandarma ekiplerince yakalandı.

  • 1408
Çalıntı altınları kuyumcuya satmaya çalışan kişi yakalandı

Edinilen bilgiye göre, Cide ilçesine bağlı Ağaçbükü köyünde 27 Temmuz’da bir evden 4 bin 500 lira, 3 altın yüzük, 3 reşat altını ile altın bileziğin çalınmasının ardından Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekipleri çalışma başlattı.

Jandarma ekiplerince ilçedeki kuyumculara, yaşanan hırsızlık olayıyla ilgili şüpheli bir durumda bilgi verilmesi istendi.

İlçedeki bir kuyumcu, kendisine bozdurmak için altın getiren 17 yaşındaki gencin durumundan şüphelenerek jandarma ekiplerine haber verdi.

JASAT ekipleri, kuyumcuya altın satmaya çalışan 17 yaşındaki gencin kimliğinin O.D. olduğunu belirledi. Suçunu itiraf eden O.D. hakkında adli işlem başlatıldı.

Kastamonu İl Jandarma Komutanlığınca yapılan yazılı açıklamada, Cide’de meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili olarak bölgede bulunan kuyumculara meydana gelen hırsızlık olayı ve çalınan altınlarla ilgili bilgi verildiği, herhangi bir şüpheli durumda kendilerine bilgi verilmesinin talep edildiği, bir kuyumcunun dükkanına gelen bir şahıstan şüphelenmesi ve altınları kabul etmeyerek ve örnek bir davranış göstererek JASAT ekiplerine haber vermesi sonucunda kuyumcunun da büyük katkılarıyla hırsızlık olayı failinin yakalandığı, suçun ve suçlunun takibi ve adalete teslimi kapsamında çalışmalara kararlılıkla devam edildiği açıklandı.