Çanakkale Tır'ı Daday'da

Daday Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün çalışmaları ve İstanbul Tuzla Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün desteği ile Çanakkale Zaferinin 101. Yılı etkinlikleri kapsamında Türkiye'yi dolaşan Çanakkale TIR'ı Daday'a geldi

  • 825
Çanakkale Tır'ı Daday'da
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu'nun Daday İlçesinde Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün çalışmaları ve İstanbul Tuzla Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün desteği ile Çanakkale Zaferinin 101. Yılı etkinlikleri kapsamında Türkiye'yi dolaşan Çanakkale TIR'ı Daday'a geldi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı tarafından Tuzla Belediyesine ait '' Çanakkale TIR'ı" Daday'a gelerek öğrencilerin, protokol üyelerinin ve Daday halkının ziyaretine açıldı. Çanakkale savaşında Türk Ordusu'nun ve düşman ordularının kullandığı savaş mühimmatları, kıyafet ve resimler gibi araç ve gereçler sergilendiği gezici TIR'ın açılış kurdelesini Kaymakam Muhammet Tugay, Garnizon Komutanı J. Kd. Bş. Çvş. M. Ali Sayar, Belediye Başkanvekili Kemal Çoşkan, İlçe Emniyet Amiri Yusuf Baytak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Demir, İlçe Müftüsü İsmail Çakır, İlçe Vaizi Hasan Demirci, ve Ak Parti İlçe Başkanı Recep Gazioğlu kesti.

Açılışın ardından TIR'I gezen protokol üyeleri sergilenen eşyaları inceleyerek görevlilerden bilgiler aldı. Gün boyunca sergilenen savaş eşyalarını görme ve inceleme fırsatı yakalayan Daday halkı ve öğrenciler böyle bir imkanı elde ettikleri için çok mutlu olduklarını, bu mutluluğu yaşatanlara ve emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini bildirdiler.