Çanakkale Zaferi, Kalede Verilecek Konserle Kutlanacak

Türkiye Kamu Sen Kastamonu İl Temsilciliği tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle Kastamonu Kalesinde anlamlı bir çalışmaya imza atmaya hazırlanıyor.

  • 547
Çanakkale Zaferi, Kalede Verilecek Konserle Kutlanacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

ÇANAKKALE ZAFERİ, KALEDE VERİLECEK KONSERLE KUTLANACAK

Türkiye Kamu Sen Kastamonu İl Temsilciliği tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle Kastamonu Kalesinde anlamlı bir çalışmaya imza atmaya hazırlanıyor. Tarihi önem taşıyan Çanakkale Zaferi nedeniyle en çok şehit veren Kastamonu’da zafer Kastamonu Kalesinde verilecek olan konserle kutlanacak. Kastamonu Belediyesinin destekleriyle konsere Yıldırım Yıldızdoğan’ın gelmesi bekleniyor. 
Türkiye Kamu Sen Kastamonu İl Temsilcisi Ercan Karabacakoğlu, Kastamonu’dan Yemen’e, Basra’ya, Balkanlara, Çanakkale’ye, Polatlı’ya ve daha nice cepheden cepheye koşan büyük ecdadın nesli olarak; o günlerin anısına ve ecdadı anmak, kazanmış oldukları zaferleri kutlamak adına 18 Mart 2013 Çanakkale Zaferinin yıldönümünde Sinanbey parkından Kastamonu Kalesine yürüyüş, anma ve kutlama programı tertiplediklerini söyledi.
Karbacakoğlu, “Usta Şair Mehmet Akif’in dediği gibi “Kimi Hindu, kimi Yamyam, kimi bilmem ne bela…” diye adlandırdığı şer güçlerinin bugünde içerisinde bulundukları faaliyetler karşısında bu millet yeteri kadar sabretmiştir. Bu nedenledir ki Türkiye Kamu-Sen ve aynı düşüncede olan diğer kuruluşlar 18 Martı, 29 Mayısı ve 30 Ağustosu unutmayacak, unutturmayacaktır.
Programın, İl Temsilciliğimizce organize edilmiş olan ancak Kastamonu’da kurulu bulunan bütün siyasi kuruluş, sivil toplum örgütü, dernek, vakıf, sendika ve kuruluşların paydaşlığına açık olduğunu belirtiriz. Şimdiden destek olacak bütün teşkilatlara teşekkürlerimizi arz ederiz.
Gerçekleştirilecek olan program ise 18 Mart 2013 Pazartesi günü 17.30’dan itibaren Sinanbey parkında toplanma, 18.00’da kale istikametine meşaleli yürüyüş, 19.00’da anma ve kutlama programı şekline yapılacak olup; tüm Kastamonu halkı davetlidir”