Çekici Bir Yüz Ve Vücut İçin Kalıcı Çözümler

Estetik International Sağlık Grubu doktorlarından Op. Dr. Yücel Sarıaltın, çekici bir yüz ve vücut için hilelere başvurmaya gerek kalmadan, estetik uygulamalarla kalıcı çözümlerin getirilmesinin sağlıklı olduğunu söyledi.

  • 428
Çekici Bir Yüz Ve Vücut İçin Kalıcı Çözümler
TAKİP ET Google News ile Takip Et


Formunda bir beden ve taze bir yüz, hemen herkesin arzuladığı bir durum. Makyaj ve tekstil hilelerine başvurarak, burnun ucunu kalkık göstermek, balenli ve içi destekli sütyen kullanarak göğüsleri en az 2 beden büyük göstermek bunlardan sadece bir kaçı.“Tam 10 sene boyunca dolgulu sütyen kullandığını ya da her sabah burnundaki düşüklüğü saklamak için en az yarım saat makyaj yaptığını ifade eden hastalarımız var” diyen Op. Dr. Yücel Sarıaltın, bu tarz günlük yaşamlarını etkileyen sorunları olan kişilerin, estetik uygulamalarla çözüm yoluna gittiklerini açıkladı. Op. Dr. Yücel Sarıaltın, “Elbette herkesin bedeni, yüzünde kamufle etmeye çabaladığı sorunu, birbirinden farklılık gösteriyor ama bir standarda bağlamak gerekirse, bunu en önemli 3 bölgeye indirgeyebiliriz. Zaten bu 3 bölge de, çoğu hasta tarafından önemi fark edilmiş ve gerek makyaj hileleriyle, gerekse kullanılan tekstil ürünleriyle estetik hale getirmeye çalışılıyor” dedi.

“EN ÇOK BURUN UCU PUDRALANIYOR”
Op. Dr. Yücel Sarıaltın, “Hastalarımız en çok burun uçlarını pudraladıklarından bahsediyorlar ve gün içinde sık sık bunu yaptıklarını ifade ediyorlar amaçları sadece burnun ucunu kalkık göstermek. Burun yüzün tam ortasında ve yaş ilerledikçe o da yer çekimine bağlı olarak bir miktar düşüklük yaşıyor. Her sabah düşük bir burnu daha kalkık göstermek için pudralamanın, çabalamanın, buna zaman ayırmanın hiç gereği yok. Estetik International kliniklerimizde alçısız, tamponsuz, Basit Burun Estetiği olarak geçen uygulama ile son derece kısa bir sürede, sadece burnun uç kısmını, kesi yapmadan yukarı kaldırıyoruz “ diye konuştu.

GÖĞÜS ESTETİĞİ İÇİN YAĞ TRANSFERİ
Sarıaltın, göğüs estetiği için, “Bayan hastalarımız göğüslerini toparlamak ve bir iki cup daha büyük gösterebilmek adına giydikleri içi silikonlu, pamuk takviyeli sütyenlerden kurtulmak istediklerini söylüyorlar. Göğüsler çekici bir beden için son derece önemli bölgelerdir. Bu tarz tekstil ürünleriyle ancak belirli kıyafetleri giyebiliyor, fakat bikini ya da mayoda, dekolte abiye kostümlerinde, çıplak kaldıklarında sorunlar yaşıyorlar. Göğüs estetiği için yağ transferi ile meme büyütme gibi operasyonlarla, ömür boyu konforlu bir süreç yaşayabilirler” açıklamasını yaptı.

Beden güzelliğinde kalçaların ve bacakların önemine dikkat çeken Sarılaltın, “Tıpkı destekli sütyenler mantığında yapılmış külotlar var ama bunlar da yine son derece konforsuz ve kişileri rahatsız eden bir yapıya sahiptir. Popoya yağ enjeksiyonu ile en doğal ve pratik bir şekilde istedikleri popo ölçüsüne ulaşabilirler. Bacaklar da ise, halk arasında sütun olarak ifade edilen, orantılı, doğal ve estetik duruşu olan bacaklara, yine yağ transferiyle sahip olunabilir. Çarpık bacak ve ya bacaklardaki yağ fazlalıkları da aynı yöntemle gideriliyor” ifadelerini kullandı.

(İHA)