Çelik "137 projeye 21.5 Milyon TL hibe desteği verildi"

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, ilimizden bakanlığa sunulan 137 projeye 21.5 Milyon TL hibe desteği verildiğini belirtti.

  • 495
Çelik &quot137 projeye 21.5 Milyon TL hibe desteği verildi"
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Milletvekili Çelik yaptığı açıklamada; "Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap kapsamında ilimizden bakanlığa sunulan 137 projeye 21.5 Milyon TL hibe desteği verilmesine karar verildi.

Bu kapsamda toplam proje bedeli 44 Milyon TL olan 19 adet Ekonomik Yatırım Projesi (10 adet sabit üretim tesisi profesyonel ahır, ağıl, 2 adet sarımsak, 2 adet siyez, 1 adet defne,1 adet mantar, 1 adet bitkisel ürün, 1 adet hayvansal ürün işleme paketleme ve depolama tesisi, 1 adet hububat eleme tesisi) ve 118 adet çiftçilik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik projeye (Kaba yem deposu, sundurma, tarım alet ve makinaları, kafes balıkçılığı, gübre ekipmanları) verilecek 21.5 Milyon TL hibe tutar ilimize tahsis edildi.

Geçen yıl 12. Etapta uygulanan projelere verilen hibe tutarı 6.5 Milyon TL idi. Bu yıl 3 katından daha fazla artış sağlanmasını sağlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli'ye teşekkür ediyor Kastamonu'muza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.