CHP'li Yenidünya, İmam Hatibe 2 Kurban Bağışladı

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde CHP Adayı Prof. Dr. Ahmet Caner Yenidünya, İmam Hatip Ortaokuluna iki adet kurban bağışladı.

  • 444
CHP'li Yenidünya, İmam Hatibe 2 Kurban Bağışladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et


Geçtiğimiz Pazartesi günü açılışı yapılan Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu kermesini ziyaret eden CHP Kastamonu milletvekili adayı Prof. Dr. Ahmet Caner Yenidünya, okul aile birliği başkanına okula destek amacıyla kurban sözü vermişti.

Kurban sözünün verilmesinin ardından Pazar’dan satın alınan iki koyun Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Sacettin Börekçi’ye teslim edildi.

Kurbanlar için CHP Kastamonu Milletvekili adayı Prof. Dr. Ahmet Caner Yenidünya’ya teşekkür eden Başkan Sacettin Börekçi yaptığı açıklamada, ”Caner Bey bize açılışta kurban sözü vermişti, bizler umutlu değil idik ancak sayın vekil aday sözünü tuttu bugün o kurbanları gönderdi. Bu kurbanlık koyunları besleyeceğiz ve İmam Hatip Ortaokulu yeni binamızın açılışında kurban edeceğiz. Allah razı olsun. İmam Hatip Ortaokulu’na diğer siyasilerimizden de aynı hassasiyeti bekliyoruz. Açılış törenimize katılamayan ve kurdeleyi kesmeyen CHP adayı kermese ve okulumuza koyun bağışlar iken tören katılan ve kurdele kesen diğer siyasi parti adaylarından en azından bir deve bağışlamalarını bekliyoruz” dedi.

(İHA)