Çınar, Daday ve Devrekani'yi Ziyaret Etti

MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, beraberindeki MHP heyeti ile birlikte Daday ve Devrekani ilçelerini ziyaret ederek, seçmenlerle bir araya geldi.

  • 307
Çınar, Daday ve Devrekani'yi Ziyaret Etti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi ve MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, Daday ve Devrekani ilçelerinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.
Ziyaretleri esnasında esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinleyerek ülke gündemi ile ilgili açıklamalarda bulunan Emin Çınar, 7 Haziran seçimleri sonrası Milliyetçi Hareket Partisi üzerinden farklı bir algı ortaya konulmaya çalışıldığını ifade etti.

Emin Çınar, “7 Haziran akşamından itibaren toplumda farklı bir algı ortaya konulmaya çalışılıyor. 7 Haziran seçimleri sonrası Sayın Davutoğlu’nun Ülkede eğer belli bir çalışmanın içerisinde netice elde edilmezse bir erken seçimin olası olabileceğini ifade etmesi üzerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’de Türk Milletinden aldığı yetki noktasında, seçim meydanlarından vatandaşımıza verdiğimiz taahhütler çerçevesinde, kendine göre haklı çizgilerini ortaya koydu. Toplumun genelinin isteği olan ve oluşabilecek bir hükümette mutlaka bu önceliklerin yer almasını gerektiğini düşündüğümüz adımlardı. Seçim beyannameleri vatandaşa yapmayı taahhüt ettiğiniz beyanlardır. Burada esnafıyla, işçicisiyle, çiftçisiyle, genciyle, yaşlısıyla toplumu ilgilendiren, Türkiye’nin yarınlarındaki yapacağınız adımları ortaya koyan maddeler vardır. Sonuç itibari ile bu beyannamelere göre seçmen size oy vermektedir. Genel Başkanımız orada şu ifadeyi kullandı. 3 siyasi partinin beyannameleri birbiri ile örtüşüyor. Olası bir koalisyon hükümetinde bu üç siyasi partinin bir araya gelerek kuracağı güçlü bir iradenin temsil ettiği, 475 milletvekilinin olacağı bir yeni hükümet bu noktadaki adımları çok rahat bir şekilde atabilir diyerek ifade etti. Ama böyle bir çalışmanın neticesinde bir hükümet kurulmama noktasında ortaya koyduğumuz değerler çerçevesinde, gelinecek her nokta ’da MHP’nin elini taşın altına değil, gövdesini taşın altına koyabileceğini belirtti. Maalesef birileri bunu farklı biçimde yorumlayarak seçmenin kafasını bulandırma, geçmişte olduğu gibi bugün de aynı şekilde o siyaseti devam ettirmeye çalışıyor. Hemen akabinde ortaya çıkan tablo MHP kapıları elinin tersiyle itti. MHP hiçbir dönemde kapıları elinin tersiyle iten bir siyasi parti değil ama kendi ilkelerinden, kendi doğrularından asla taviz vermeyen, o doğrular çerçevesinde Türk Milletinin yarınlarının daha güçlü olacağına inanan bir siyasi partidir” diye konuştu.

Emin Çınar’a ziyaretlerinde, MHP Kastamonu Milletvekili Adayı Sevda Saydam İrgin, MHP İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı, Ülkü Ocakları Başkanı Resul Köprülü, il ve ilçe teşkilatı, Ülkü Ocakları teşkilatı ve ilçe teşkilatları da eşlik etti.

SERKAN YILMAZ (İHA)