'Çocuklarımıza armağan edilmiş özel bir bayramdır'

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Milletvekili Çelik; "Aziz milletimizin temsilcilerinin, vatanı kurtarmak amacıyla meclis çatısı altında birleştiği 23 Nisan 1920, İstiklal mücadelemizde zafere ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yolda en önemli dönüm noktasıdır. 'Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir' şiarıyla çıkılan yolda, ecdadımız birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, vatan toprakları uğruna büyük mücadeleler vermiş, bağımsızlığına sahip çıkmıştır. Milli iradenin tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisi, 101 yıldır, ilk günkü heyecan ve coşkuyla, tüm vatandaşlarımızı barış ve refaha kavuşturmak, onlara daha güzel bir gelecek hazırlamak adına büyük bir kararlılıkla çalışmaktadır.

Çocuklara armağan edilmiş olan bu özel bayramda, daha yaşanabilir, daha müreffeh, daha huzurlu ve daha güçlü bir gelecek için çalışırken, 23 Nisan 1920 ruhunu her zaman koruyacağımızı belirtmek istiyorum. Bu yolda çocuklarımızın gülen yüzleri, gözlerindeki ışık, umut ve hayalleri bizlere büyük güç vermektedir.

Bu vesileyle tüm çocuklarımızın bu müstesna bayramını kutluyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclis'teki tüm milletvekillerini ve bugüne kadar vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyorum."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN