Dalgalar İnebolu'da Üç İşyerini Yıktı

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde, dev dalgalar Boyranaltı sahilinde bulunan üç işyerini yıktı.

  • 707
Dalgalar İnebolu'da Üç İşyerini Yıktı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

DALGALAR İNEBOLU’DA ÜÇ İŞYERİNİ YIKTI

Fırtına nedeniyle oluşan dev dalgalar üç işyerini yıktı, yol trafiğe kapandı. Karadeniz’de, hızı saatte 80 km'ye ulaşan fırtına nedeniyle yüksekliği 8 metreye yükselen dev dalgalar oluştu.
Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde, dev dalgalar Boyranaltı sahilinde bulunan üç işyerini yıktı. Gece saat 22.00 de hızını artıran fırtına ve dalgalar, sahildeki bariyerleri aşarak Durupark tesislerine ait bir kafeyi tamamen yıktı, diğer bir işyerinin çatısını, bir lokantanın yarısını yerlebir etti. Lokantanın sahil kesimi dalgaların gücüne yenik düştü ve kullanılamaz hale geldi. Dalgaların attığı taş, moloz ve çöp yığınları, lokantanın bulunduğu alanı aşarak yola geldi. Yol uzun süre trafiğe kapalı kaldı.
Dalgaların yüksekliğinin sekiz metreye ulaştığı Zafer Yolu Caddesi ile İsmetpaşa Caddesi üzerinde taş, moloz ve çöp yığınları su rögarlarını tıkadı, liman mevkiine gidiş yolu uzun süre trafiğe kapandı. İnebolu Belediyesi’nin yaptığı çalışma ile yol trafiğe açıldı. Tahkimat duvarlarında hasar oluştu. Liman içinde dalgalar mendireğin üzerinden ve maden taşıma paletlerinden aşarak konteynerleri 50 metre sürükledi. Mendireğin ucuna giden yol taş ve çöp yığınlarıyla doldu. Yeni yapılan gümrük binası dalgaların suyundan nasibini aldı.