Ebulfez Elçibey anıldı

Kastamonu Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, Ebulfez Elçibey için anma programı düzenledi.

  • 705
Ebulfez Elçibey anıldı

Ülkü Ocakları Kastamonu İl Başkanlığı Ebulfez Elçibey’in aramızdan ayrılışının 23'üncü senesi nedeniyle anma programı gerçekleştirdi.

22 Ağustos Pazartesi günü Ebulfez Elçibey Parkında gerçekleştirilen anma programına Ülkü Ocakları Kastamonu İl Başkanı Fatih Yiğit, Kastamonu Ülkü Ocakları yönetimi, teşkilat üyelerinin yanı sıra Kastamonu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt katıldı.

Programın açılış konuşmalarını yapan Ülkü Ocakları Kastamonu İl Başkanı Fatih Yiğit, "Ebulfez Elçibey, siyaset ve devlet adamlığının çok ötesine bir kişi ya da kişilikti. Onun izlediği siyaset terk edilebilir, halka verdiği mesaj inkâr edilebilir, insanları azatlık bilincine ulaştırmak için gösterdiği fedakârlık yok sayılabilir, ancak onun fikir ve yol açıcılığı hiçbir zaman göz ardı edilemez. Onun düşünceleri orta ve uzun vadede yalnız Azerbaycan Türk halkını değil bütün Türkleri ve Türk Dünyasını aydınlatan bir meşale olacaktır. Bu vesile ile ömrünü Türk ve Türk Dünyasına adamış Ebulfez Elçibey'i, yol arkadaşı Başbuğ Alparslan Türkeş'i, askerinim dediği Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve tüm Türk büyüklerini saygı ve rahmetle anıyorum. Bu anma programının geleneksel hale gelmesi için de gerekli çalışmaları yürüteceğiz’." dedi.

Program Ebulfez Elçibey'in hayatı ve çalışmalarının anlatılmasının ardından Taşköprü Sitesi cami hocası Celal Alifişekoğlu tarafından okunan Kur'an Tilaveti ve lokma hayrı ile son buldu.

Ebulfez Elçibey anıldı
Ebulfez Elçibey anıldı
Ebulfez Elçibey anıldı
Ebulfez Elçibey anıldı