7’ler ile 70’lerin buluşması!

Kastamonu Üniversitesi(KÜ) Özel Okulları öğrencileri, huzurevini ziyaret ederek, nesiller arası buluşma etkinliği düzenledi.

7’ler ile 70’lerin buluşması!
banner299

Özel Okulu 1-A sınıfının minikleri, öğretmenleri ile birlikte Kastamonu Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü'nde bulunan huzurevi sakinlerine ziyaret gerçekleştirdi.

Öğrenciler bir dizi etkinlikle yaşlıların gönlünü kazandı. Öğrenciler yaşlılarla sohbet edip sevgi gösterisinde bulunurken, huzurevi sakinleri de öğrencileri güler yüzle karşıladı. Çocuklar, kitap okuma, resim boyama faaliyetleri, büyüklerin yaklaşık 50 yıl önce çocukken oynadıkları oyunların oynanması, bilmeceler, tekerlemeler, ninniler söylediler. Renkli ve neşeli bir ortamda yapılan etkinlikte çocuklarla yaşlıların fotoğraflarının çekilmesine gizlilik prensibi gereği izin verilmedi.

Sınıf Öğretmeni Gülistan Baysal, bu gezi ile toplumun sosyal hafızası olan yaşlıların değerinin fark edilmesi amaçlandığını ifade ederek, bundan sonrada aylık periyotlarla bu tür etkinliklerin devam edeceğini söyledi.

Yapılan ziyaret hakkında bilgiler veren Kastamonu Üniversitesi Özel Okulları Müdürü Nida Özveren, nesiller arası buluşmayı kültürel bir aktarım olarak gördüklerini belirterek, küçüklerin büyüklerine hürmet ettiğini, büyüklerin de küçüklerine sevgi gösterdiği aile tablosunun herkesi mutlu ettiğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner266