Araç’a yeni bir umut ışığı

Araç’ta Gürmen Tekstil’in fabrikasını Karabük’e taşıma kararı alması üzerine harekete geçen siyasiler, yeni bir girişimciye Araç ilçesine getirecek.

Araç’a yeni bir umut ışığı
banner299
AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Araç ilçesinde Gürmen Tekstil’in fabrikasını Karabük’e taşıma kararı almasının üzerine yerine başka bir girişimciyi getirmek için çalışma yaptıklarını ve bu kapsamda önümüzdeki hafta yeni bir girişimcilinin incelemelerde bulunmak üzere Araç ilçesine geleceğini açıkladı.

Demir, “Yaptığımız görüşmeler sonucunda Araç ilçesine yeni bir firmayı ikna etti. Firma, önümüzdeki günlerde Araç ilçemize gelerek Gürmen Tekstil’in bulunduğu bölgede incelemelerde bulunacak. Ayrıca bu süre zarfında Gürmen Tekstil’in sahibi Remzi Gür ile de görüşerek istişarelerde bulunduk. Remzi Gür, bizlere her türlü kolaylığı sağlayacağını ve her konuda yeni yatırımcı firmaya elinden gelen desteği vereceğini iletti. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Firma yetkililerinin önümüzdeki hafta Araç ilçesine gelerek incelemelerde bulunacağını ve taşınma işleminin de geciktirilmeden başlanacağını ifade eden Demir, “Firma ile yaptığımız görüşmeler sonucunda bizlere en az 200 kişi çalıştıracağı söylendi. Firma sahibine bizlerde elimizden geleni yapacağımızı ve en kısa zamanda İstanbul’daki tesislerinde kendilerini ziyaret edeceğimizi ilettik. Firmamıza, yatırım için Kastamonu’yu düşündükleri için teşekkür ediyoruz” dişe konuştu.

Demir, ayrıca firmanın kot pantolon üzerine çalıştığını ve ilçeye çok büyük kazanımlarının olacağını belirtti.

Vedat İKİZOĞLU
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin yılmaz
Metin yılmaz - 3 yıl Önce

Vekilimize teşekkür ederim ilğilendiğinden dolayı çalışmalarının ve başarılarının devamını dilerim ( cidede yeni seçildiği zaman görüşmek istemiştim benimle görüşme sağlayamamıştı cide 32 kişi çalışıyordu yerimi kapattım inşAllah cidede de biryer açılmasına vesile olur benden Cideye yer kurmak isteyenlere tavsiye verirken arkanıza siyaset ve bürokrasiden Cideden tanınmış kişilerden birilerini alın diye nasihat ediyorum inşAllah cidemizede bir işletme kazandırırsınız ) ilğiyle sizleri takip ediyorum

SIRADAKİ HABER

banner266