banner231

Dev projede ilk kazma Nisan’da vurulacak

Atıksu Arıtma Tesisi Proje Uygulama Birimi Rol ve Sorumlulukları toplantısı gerçekleştirildi.

EKONOMİ 16.01.2020, 14:17
350
Dev projede ilk kazma Nisan’da vurulacak
banner105

Kastamonu Atıksu Arıtma Tesisi yapımı kapsamında müşavir sözleşmesinde belirtilen yurtiçi çalışma turunu geçtiğimiz hafta gerçekleştirerek İstanbul ve Adana’da ülkemizin örnek tesislerinde incelemelerde bulunan Kastamonu Belediye Proje Uygulama Birimi önceki gün müşavirlik firması öncülüğünde ‘Proje Uygulama Birimi Rol ve Sorumluluk’ toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda Atıksu Arıtma Tesisi’yle ilgili izlenilecek yol detaylarıyla tekrar gözden geçirilirken yaklaşık 100 Milyon TL’lik dev projenin inşaatının bir aksilik olmadığı taktirde Nisan ayı içerisinde başlayacağı belirtildi.

Şehrimizin elzem ihtiyaçlarından biri olan Atıksu Arıtma Tesisi Dereköy mevkiinde belirlenen 48 bin metrekarelik alan üzerine kurulacak.

Atıksu Arıtma Tesisi tamamlandığında 1. kademede ortalama günlük 31 bin 978 metreküp, 2. kademede ise günlük ortalama 38 bin 267 metreküp atık suyu arıtabilecek kapasitede olacak.

Atıksu Arıtma Tesisi Avrupa Birliği projesinin finansmanının yüzde 85 Avrupa Birliği, yüzde 6’sı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yüzde 9’u da Kastamonu Belediyesi tarafından karşılanacak.

Tesis çamur havuzunda oluşacak metan gazından elektrik üretimi sağlayacak ve kendi elektriğinin yüzde 75’ini üretecek.

Yorumlar (0)
banner223
banner305
9
parçalı bulutlu
banner315
banner306

Gelişmelerden Haberdar Olun

@
EMLAK FİYATLARI