Enver Ağabey'e Medya Onur Ödülü

'2012'nin En İyi İletişimcileri' ödül töreninde, İhlas Holding ve Türkiye Gazetesi'nin kurucusu Enver Ören Ağabey, 'Medya Onur Ödülü'ne layık görüldü.

  • 735
Enver Ağabey'e Medya Onur Ödülü
TAKİP ET Google News ile Takip Et

ENVER AĞABEY'E MEDYA ONUR ÖDÜLÜ

“2012’nin En İyi İletişimcileri” ödül töreninde, İhlas Holding ve Türkiye Gazetesi'nin kurucusu Enver Ören Ağabey, “Medya Onur Ödülü”ne layık görüldü.
İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören, “Enver Bey’in hayatının tüm güzelliklerinin yazılacağı bir eser çalışması içindeyiz. Bizlerden sonra herkese bir hatıra kalsın” dedi.
Yeni Yüzyıl Üniversitesi tarafından 3 bin 54 öğrenci arasında yapılan anketle belirlenen 'Yeni Yüzyılın İletişim Ödülleri 2012' düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda bu yıl ilki gerçekleştirilen ödül törenine birçok ünlü isim katıldı. Ankete katılan öğrenciler, Medya Onur Ödülüne İhlas Holding Kurucusu Merhum Dr. Enver Ören Ağabey’i layık gördü. Ödülü teslim alanİhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören, acılarının çok taze olduğu bu dönmede böyle bir ödülün kendilerini duygulandırdığını anlattı.
Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Hüseyin Gündüz, bu çağın iletişim çağı olduğunu belirterek, “Benim telefonla tanışmam okul yıllarımda oldu. İlk olarak annemi aramıştım. Ama şimdiki nesiller çok farklı iletişim araçlarına sahip. İleride daha farklı araçlar kullanacağız” dedi. Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Ekrem Çalkılıç ise ödüllerin kendileri tarafından belirlenmediğini, öğrencilerin takdiri olduğunu belirtti. Çalkılıç, “Biz Merhum Enver Ören Ağabey’in yanında çalışmaya başladık. Merhum Birand gibi ustalarla aynı dönemi yaşadık. Şimdiki nesillerin bu şansı yakalaması için çok çalışması gerek. Ben Enver Ağabey’e çok şey borçluyum. Bu ödülleri biz vermiyoruz. Onlar layık olduğu için alıyorlar “ diye konuştu. Konuşmaların ardından Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, Enver Ağabey’in ödülünü İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören’e verdi.
Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, “Çok gururluyum. Böyle bir ödülü verdiğim için de içimde bir burukluk var” ifadelerini kullandı. 

MESLEK HAYATINA ÖĞRETMEN OLARAK BAŞLADI
İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören, “Henüz acısını yeni paylaştığımız kıymetli Enver Bey’in vefatının hemen ardından böyle bir ödülü planladığınız için çok teşekkür ediyorum. Toplum pek bilmez, kendisi bu salonların çok yabancısı değildi. Meslek hayatı biyoloji öğretmeni olarak başladı. Her türlü anarşinin kol gezdiği bir dönemde okullar karışık, sınıflar gürültüden geçilmiyor. Sadece Enver Bey’in sınıfında çıt çıkmıyor. İnsanlar merak ediyor ve soruyorlar; ‘Sen nasıl yapıyorsun?’ diye… O da ‘Ben sene başında öğrencileri toplarım. ‘Herkese benden 5’ derim. ‘Hepiniz sene başında sınıfınızı geçtiniz. Bundan sonra anlatacaklarımı Allah rızası için dinlerseniz size hayatınızda faydalı olur’ diyorum. Gerisi malum" dedi. 

HAYATININ YAZILACAĞI ÇALIŞMA İÇİNDEYİZ
Enver Ören’in öğretmenlik günlerinin bitip, medyada iş hayatına başladığında tek bir prensip üzerinde yaşadığını anlatan Mücahid Ören, “Enver Bey hayatı boyunca ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’ Hadis-i Şerif’ini düstur edindi ve sözlerin en kıymetlisinin emrettiği gibi yaşayıp hizmet etti. Bu tür törenler de hatırlamak, niçin, nasıl bu hale gelmişler, bunlardan ders almak içindir. Ömrü hayatı böyle geçen bir insandı. Doğru, kararlı, cesaretli olmak başarının şartı. Yoksa Enver Bey’i anlatmaya dilimiz dönmez. İnşallah hayatının tüm güzelliklerini yazacak bir eser çalışması içindeyiz. Bizlerden sonra herkese bir hatıra kalsın. Acımızın taze olduğu zaman hem hatırlamanız, hem ödüle layık görmeniz çok onurlandırdı, gururlandırdı. Teşekkür ediyoruz” dedi.

Ödül alanlar şunlar:
"Medya Onur Ödülü: Dr. Enver Ören
En İyi Anchorman: Mehmet Ali Birand
En İyi Köşe Yazarı: Ahmet Hakan 
En İyi TV Kanalı: Kanal D
En İyi Gazete: Habertürk Gazetesi
En İyi Radyo Kanalı: Best FM
En İyi İnternet Haber Sitesi: Mynet
En İyi Anchorwoman: Nazlı Tolga
En İyi TV Dizisi: İşler Güçler
En İyi Yarışma Programı: Kim Milyoner Olmak İster?
En İyi Haber Kanalı: Habertürk TV
En İyi Tartışma Programı: Türkiye'nin Nabzı-Didem Arslan
En İyi Kültür-Sanat Programı: Ayna
En İyi Belgesel Programı: Doğada Tek Başına
En İyi Ekonomi Programı: Piyasa Ekranı
En İyi Hafta Sonu Programı: Ceren Bektaş'la Hafta Sonu
En İyi Sabah Haber Programı: Fatih Portakal ile Çalar Saat
En İyi Talk Show: Beyaz Show
En İyi Spor Programı: %100 Futbol
En İyi Ana Haber Bülteni: Star Haber
En İyi Magazin Programı: Pazar Sürprizi
En İyi Sağlık Programı: Doktorum
En İyi Gençlik Programı: Kampüs Magazin".