Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'nı yürüten askerlere hitap etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'nın yürütüldüğü sınır birliklerini denetledi, askeri yetkililerden bilgi aldı.

  • 925
Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'nı yürüten askerlere hitap etti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin'deki terör örgütü PKK/PYD-YPG unsurlarına yönelik gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı'na katılan birlikleri denetledi. Erdoğan, harekatın sevk ve idaresinden sorumlu olan 2'nci Ordu'nun Harekat Merkezi'nde görev yapan askerlere yaptığı konuşmada, “Afrin temizlendikten sonra asli sakinlerine teslim edilecek” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ile birlikte Zeytin Dalı Harekatı'na katılan birlikleri denetledi.

Operasyonun 6'ncı gününde Mehmetçik'e moral veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, harekatın sevk ve idaresinden sorumlu olan 2'nci Ordu'nun Hatay'daki Harekat Merkezi'ne gitti.

2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel ve askeri yetkililerden harekat hakkında bilgiler alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, askerlere de hitap etti. Erdoğan, ulusal güvenliği sağlama nedeniyle Afrin'de gerçekleştirilen operasyonun bölgeyi terör unsurlarından temizlemeyi hedeflediğine vurgu yaparak, "Afrin, temizlendikten sonra asli sakinlerine teslim edilecek" dedi.