Esnafa kredi! Bakan Nebati açıkladı

Bakan Nureddin Nebati, kredi ile ilgili açıklama yaparak, 'hayırlı olsun' dedi.

  • 842
Esnafa kredi! Bakan Nebati açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, esnafa 100 milyar lira tutarında verilecek olan kredi paketi ile ilgili açıklama yaptı.

Bakan Nebati, esnaf ve sanatkarlar için 60 ay vade imkanı ve yüzde 7,5'lik faiz oranıyla kullandırılacak 100 milyar TL tutarındaki Hazine Faiz Destekli Kredi Paketinin Cumhurbaşkanı Kararıyla yürürlüğe girdiğini söyledi.

Bakan Nebati, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Esnaf ve sanatkarlarımızın finansman ihtiyacını karşılamak için 60 ay vade imkanı ve yüzde 7,5'lik faiz oranıyla Halkbank vasıtasıyla kullandırılacak 100 milyar TL tutarındaki Hazine Faiz Destekli Kredi Paketi, Cumhurbaşkanı Kararıyla yürürlüğe girmiştir. Böylelikle, genç girişimcilerimiz için sıfır faizli kredi limiti 100 bin TL'den 300 bin TL'ye, yaş sınırı ise 30'dan 35'e çıkartılmıştır. Ayrıca, T.C. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla üretici ve çiftçilerimize kullandırılan Geleneksel (Yaygın) Bitkisel Üretime yönelik yüzde 100 faiz indirimi uygulanacak işletme ve yatırım kredisinin üst limiti de 200 bin TL'ye çıkarılmıştır. Esnafımıza, çiftçimize, gençlerimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.