Bendevi Palandöken Haberleri

Bendevi Palandöken Haberleri

'Esnaf çocukları baba mesleğine rağbet etmiyor'

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Esnaf çocukları baba mesleğine rağbet etmiyor' dedi.

'Zamlar trafikte sigortalı araç bırakmayacak'

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Zamlar trafikte sigortalı araç bırakmayacak' dedi.

TESK’ten 'esnafa özel elektrik tarifesi' talebi

Başkan Palandöken; 'Yalnızca esnafa özel, vergilerin kaldırıldığı bir elektrik faturası, maliyetleri düşüreceğinden esnafın sattığı ürün fiyatlarına da olumlu yansır' dedi.

'Esnaf çıldırma noktasında'

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, 'Esnaf çıldırma noktasında' dedi.

'Jet hızıyla zam yapanlardan indirim bekliyoruz'

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken; 'Döviz kurlarını bahane ederek jet hızıyla zam yapanlardan şimdi indirim bekliyoruz' dedi.

'Yaz-Kış' talebi

Elektrik ve dogal gaz faturalarındaki vergi için 'Yaz-Kış' talebi

Palandöken'den EYT açıklaması

TESK Genel Başkanı Palandöken, emeklilikte yaşa takılan kesim için çalışma yürütüldüğünü, müjde bekleyen esnafın unutulmaması gerektiğini ifade etti.

TESK Başkanı Palandöken’den 12 maddelik talep

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 12 maddelik yeni talep listesi sundu.

'Yapılandırma kanununda değişiklik yapılmalı'

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, pandemi nedeniyle binlerce esnafın yeniden iş yerini kapatmak zorunda kaldığını belirtti.

TESK Başkanı Palandöken; 'Esnaf özel olarak desteklenmelidir'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Yeni alınan kısıtlama tedbirleri kapsamında esnaf özel olarak desteklenmelidir' dedi.

TESK'ten “kör bıçak“ ve “sahte kasap“ uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken; "Kurban ve derileri kör bıçakla kesilmemeli. Vatandaşların, Uzak Doğu ülkelerinden ithal edilen bıçaklar yerine yerli ve kaliteli bıçakları tercih etmesi gerekir" dedi.

Palandöken: “Esnafımızın Bağ-Kur sorunu çözülmeli” 

TESK Genel Başkanı Palandöken; “2000 öncesi esnafa son kez geriye dönük borçlanma verilmeli” dedi.

Herkesi ilgilendiriyor! 1 Ocak'tan itibaren ücretli olacak

Palandöken; “Alışkanlıklarımızı değiştirmeye şimdiden başlamalıyız” dedi.

"Perakende sektöründe en büyük sorun kuralsızlık"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Perakende sektörünü düzenleyen yasa çıktı ama uygulamadaki en büyük sorun kuralsızlık. Gelişmiş ülkelerdeki durumu belki bir çoğunuz gördünüz. Şehrin gelişmesi istenen yerlere iş yeri açılır." dedi.

Bakkallar, Zincir Süpermarketler’e karşı dayanamaz oldu 

Artan nüfus ve değişen dünya karşısında şehir hayatı da kendini yenilemekten geri kalmıyor.

Palandöken’den ‘internetten alışveriş’ uyarısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, internette dolandırıcıların cirit attığını belirtti.

Palandöken: Türk gençleri daha girişimci

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye’nin genç nüfusu ile yüksek girişimcilik potansiyeline sahip ülkelerin başında geldiğini belirterek, "2012 Küresel Girişimcilik Raporu’na göre...

Bayramda 7 günlük bilanço: 104 ölü, 535 yaralı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bayram tatilinin ilk 7 gününde 104 kişinin hayatını kaybettiğini, 535 kişinin ise yaralandığını belirterek, “Bayram dönüşlerini son güne bırakmayın.”...

Palandöken: “9 Günlük Tatil Esnafı Olumsuz Etkiledi”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “9 günlük tatil, Ramazan’da umduğunu bulamayan esnaf ve sanatkarımızı olumsuz etkiledi. Bu bayramda şeker ve lokumlar istenildiği düzeyde satılmadı” dedi.

Palandöken: Türkiye’nin en önemli sorunu ara eleman

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel BaşkanıBendevi Palandöken, Türkiye’nin, en önemli sorunun ara elaman sıkıntısı olduğunu söyledi.

TESK: Kredi kartı borcu olan 1 milyon 600 bin kişi zor durumda

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kredi kartı borcunu ödeyemeyen olan 1 milyon 600 bin kişinin zor durumda olduğunu ve bu insanların sıkıntı içerisinde yaşadığını belirtti.

TESK Başkanı Palandöken: Petrole zam iyi olmadı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Biz petrol ve benzin fiyatlarında indirim beklerken yeni zamların gelmesi iyi olmadı. Bu zamlar piyasaları alt üst edecek." dedi. Bendevi Palandöken, konuyla...

Palandöken’den 'akaryakıt' uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bazı akaryakıt şirketlerinin yapmış olduğu indirimlerin göstermelik olduğunu belirtti.

TESK: Bayram tatilinde 63 kişi öldü, 311 kişi yaralandı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, 3 günlük tatilin trafikteki bilançosunun ağır olduğunu ve kazaların bayramın neşesini kaçırdığını söyledi.

Palandöken: En pahalı akaryakıt ve elektriği esnaf kullanıyor

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, en yüksek fiyattan akaryakıtı, elektriği, iş yeri ve trafik sigortasını esnaf ve sanatkarın kullandığını belirtti.

TESK: Şoförlerin sigorta yükü ağırlaşıyor

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Karayolu Zorunlu Trafik Sigortası’nda taksici ve minibüsçü esnafına sigorta şirketlerinin istediği fiyattan poliçe kestiğini belirterek, “Zorunlu trafik…

TESK Başkanı Palandöken: “Ekmek Nimettir, Vazgeçilmez”

Ekmek israfının önlenmesine büyük önem verdiklerini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Biz, 'Ekmek nimettir, vazgeçilemez' anlayışı ile israfın önlenmesi için çalışıyoruz.