Beyaz Saray Haberleri

Beyaz Saray Haberleri

ABD’de 5-11 yaş grubu Kovid-19'a karşı aşılanmaya başlanacak

Beyaz Saray Kovid-19 ile Mücadele Direktörü Jeff Zients, ABD'de gelecek hafta itibarıyla 5-11 yaş grubu çocukların Kovid-19'a karşı aşılanmaya başlanmasının beklendiğini açıkladı.

Donald Trump, aşı için tarih verdi

ABD Başkanı Donald Trump bugün Beyaz Saray’da yaptığı basın toplantısında geliştirilmekte olan aşılar ile ilgili bilgi verdi.

ABD kabustan uyanamıyor! Can kaybı 45 bini geçti

ABD'de koronavirüs (Covid-19) salgınında bilanço her geçen gün ağırlaşıyor.

Trump; "Çok harika ve verimli bir görüşme gerçekleştirdik"

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çok harika ve verimli bir görüşme gerçekleştirdiğini belirterek, “ABD ile Türkiye muazzam bir başarıya imza attı.” dedi.

"FETÖ’nün ABD’deki yaşamı sona erdirilmeli"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; "S400 sistemi F35 programı başta olmak üzere bu alanda sınamaların üstesinden diyalogla gelebiliriz" dedi.

Trump'tan Türkiye'ye küstah tehdit!

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından yine Türkiye’ye saldırdı.

Erdoğan’dan Beyaz Saray’da "YPG/PYD" mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "YPG/PYD terör örgütünün hangi ülke tarafından olursa olsun muhatap olarak alınması bu konuda küresel düzeyde varılan mutabakata kesinlikle uygun değildir" dedi. 

Trump, top atışıyla Başkanlık görevini devraldı

ABD’nin 45’inci Başkanı Donald Trump, Kongre’de 21 pare top atışının ardından görevi resmen devraldı.

Obama Beyaz Saray'da İftar Verdi

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Barack Obama, Ramazan ayı münasebetiyle Beyaz Saray’da iftar verdi. ABD eski Başkanı Bill Clinton’ın döneminden itibaren her yıl geleneksel olarak düzenlenen Beyaz Saray’daki iftar yemeğine Müslüman toplumun genç temsilcilerinin yanı sıra, başörtülü olduğu için 2008 yılında Abercrombie&Fitch mağazasında işe alınmayan ve başlattığı hukuk mücadelesini 7 yıl sonra kazanan Samantha Elauf ve aralarında Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç’ın da bulunduğu Müslüman ülkelerin diplomatik temsilcileri de katıldı.

Beyaz Saray Önünde 20 Bin Kişilik İsrail Protestosu

İsrail’in 27 gündür Gazze’ye düzenlediği ve 1,600 kişiden fazla kişinin hayatını kaybettiği saldırılar Beyaz Saray önünde yaklaşık 20 bin kişinin katılımıyla protesto edildi.

Obama: Suriye'ye Operasyon Düzenlenmeli

İngiltere'nin ardından ABD de Suriye'ye askeri müdahale için parlamento onayı arayacak.Konuyla ilgili Beyaz Saray'da açıklama yapan Başkan Barack Obama, kendi halkına karşı kimyasal silah kullanan Suriye rejimine yönelik askeri operasyon düzenlenmesi...

Beyaz Saray: “suriye’ye Operasyon İçin Henüz Karar Verilmedi”

Beyaz Saray Sözcüsü Jay Carney, Suriye’ye operasyon konusunda Başkan Barack Obama’nın ulusal güvenlik ekibiyle seçenekleri görüştüğünü ve henüz bir karara varmadığını söyledi.Suriye’de kimyasal silah kullanılarak yüzlerce kişinin...

Washington’da Mursi’ye destek gösterisi

ABD’nin başkenti Washington’da Beyaz Saray’a yakın bir bölgede toplanan kalabalık bir grup, askeri darbeyle devrilen Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye destek gösterisi düzenledi. Beyaz Saray’a yaklaşık 300 metre uzaklıktaki Freedom...

Obama, Comey'i FBI başkanlığına resmen aday gösterdi

ABD Başkanı Barack Obama, Bush döneminin Adalet Bakan Yardımcısı James Comey’i Federal Soruşturma Bürosu FBI’ın başına resmen aday gösterdi.Obama kararını Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında duyurdu. Obama Rose Garden’da…