Etiketler

Bahar aylarında kurdeşene dikkat

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ümit Bostancı, bahar aylarının artan polenlerle birlikte kurdeşen, nezle, astım ve göz sağlığı ile ilgili sorunları da beraberinde getirdiğini söyledi.

Şiddetli gece kaşıntısı uyuz belirtisi olabilir

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ümit Bostancı, uyuzun sadece insandan insana bulaşan akar türü bir parazit ile oluşan deri hastalığı olduğunu söyledi.

Uzman uyardı! "Güneşleneyim derken kanser olmayın"

Dermatoloji Uzmanı Oğuz Küçükçakır, güneşli günleri doyasıya yaşarken krem kullanılmadığı takdirde UV-A ve UV-B ışınlarının kansere sebep olabileceğini söyledi.

Dünyanın estetik raporu açıklandı

18 yaş altı en çok burun ve göğüs estetiği yaptırıyor.

Harika cilt için muhteşem 7 besin

Dr. Ata Nejat Ertek, harika cilt için 7 muhteşem besini açıkladı.

Yaşlanmaya karşı lifli gıdalar tüketin

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, yaşlanmaya karşı lifli gıdaların tüketilmesi önerisinde bulundu. 

Plastik kapların altındaki rakamlara dikkat

Kozmetiklerin içine konulduğu plastik kapların sağlığımıza zararlı olabileceğini belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Sema Karaoğlu, bunu anlamanın yolunun plastik kapların altında bir üçgen içinde yazan rakamlara bakmaktan geçtiğini söyledi.

Soğuk havada bol bol su için egzamadan korunun

Soğuk hava beslenme alışkanlıklarımızla birlikte cildimizi de değiştiriyor. Cilt nemini kaybedip kuruyor. Bu durumun egzama, kaşıntı gibi birçok hastalığa davetiye çıkardığını söyleyen Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Dermatoloji Uzmanı Dr. Neslihan Fişek İzci, "Cildinizi nemlendirin, çok sık banyo yapmayın ve bol bol su için" dedi.

Dr. Tığlı, Lazer epilasyon konusunda uyarılarda bulundu

Özel Anadolu Hastaneleri Estetik ve Güzellik Merkezi Sorumlusu Dermatoloji Uzmanı Dr. Reyhan Tığlı, fiyatı cazip olan yerde lazer epilasyon yaptırılmaması gerektiğini belirterek, aksi taktirde dönüşü olmayan kalıcı sağlık sorunlarına yol açabileceğini kaydetti.

Bebek gibi cilt için muz maskesi

Dermatec Polikliniği Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, bebek gibi bir cilt için muz maskesi önerisinde bulundu. 

Dermatoloji Uzmanından estetik uygulamaları uyarısı

Özel Anadolu Hastaneleri Dermatoloji Uzmanı Dr. Reyhan Tığlı, güzellik salonlarındaki doktorsuz yapılan estetik uygulamalarına dikkat edilmesini istedi.

Kışın banyoda 15 dakikadan fazla bulunmayın !

Dermatoloji Uzmanı Dr. Neslihan Dönmez, kışın banyoda 15 dakikadan fazla kalmanın cilde zarar verdiğini belirtti.

Gençleşmek İçin 5 Küçük Sır

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, yaşın ilerlemesine rağmen genç görünmenin herkesin derdi derdiği olduğunu belirterek, “Hayat koşuşturmacasında göz ardı edilebilen bazı noktalar aslında yaşlanmayı geciktirebiliyor” dedi.

Yalın Ayak Yürümeyin!

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, her cins, boy ve birçok farklı şekilde ortaya çıkabilen nasırların bu problemi çekenler için ciddi bir sıkıntı, kötü bir görüntü ve yoğun bir sorun haline geldiğini söyledi. 

Cildinizdeki Kırışıklıklara Elveda Deyin

Dermatoloji Uzmanı Uzman Dr. Fulya Tezel, cilt kırışıklıklarına karşı önerilerde bulundu.

Sağlıklı Saçlar İçin Sağlıklı Beslenme

Dermatoloji Uzmanı Dr. Yüksel Oltulu, sağlıklı saçlar için B grubu vitaminler; tam tahıl ürünleri, yağlı balıklar, baklagiller, yoğurt, yumurta ve süt tüketiminin artırılması gerektiğini söyledi.

Cilt Yaşlanmalarına Lazer ile Tedavi

Acıbadem Ankara Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Bahar Öznur, cilt yaşlanmalarına, çatlaklara karşı uygulanan 'Fraksiyonel Lazer' uygulamalarına ilişkin bilgi verdi.

Cilt Yanıklarında Doğru Bilinen Yanlışlar

Dermatoloji Uzmanı Dr. Eda Kibar Çamurlu, özellikle yaz aylarında yaşanan güneş yanıklarına karşı uygulanan alternatif tedavi yöntemler konusunda bilgi verdi

Cilt Sağlığı İçin Kahve ve Şeker’e Dikkat !

Dermatec Polikliniği Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, cilt sağlığı için kahve ve şekere dikkat önerisinde bulundu.

Utandıran cilt sorunu: Siğil

Dermatec Polikliniği Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, siğilin cinsine ve bulunduğu bölgeye göre tedavisinin değiştiğini söyledi.

A Vitamini Eksikliği Saçları Kırılganlaştırıyor!

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmanın herkesin hayali olduğunu belirterek, A vitamini eksikliğinin saçları kırılganlaştırdığını söyledi.

Vitaminlerin Cilt Sağlığına Etkisi

Medical Park Samsun Hastanesi, Dermatoloji Kliniği’nden Uzm. Dr. Yüksel Oltulu “vitaminler Ve Cilt Sağlığı” Hakkında Bilgi Verdi.

Sıvı Yüz Germe İle 10 Yaş Gençleşin

Dermatoloji Uzmanı Dr. Elif Ebru Güner, Amerika ve Avrupa’da kullanılan popüler estetik tekniklerinden ameliyatsız sıvı yüz germe operasyonunun son yıllarda Türk dermatologlar tarafından da tercih edilmeye başlandığını söyledi.

Kışın günde bir yumurta cildi güzelleştiriyor

Dermatoloji Uzmanı Dr. Vildan Şengöz, kış mevsiminde cildin kurumadan, sağlıklı kalabilmesi için günde bir adet yumurta tüketilmesini öneriyor. Bunun yanında günde 8 bardak su içilmesini tavsiye eden Şengöz, ceviz başta olmak üzere badem,...

Soğuk Havalarda Cilt Ve Saç Bakımına Dikkat

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilgün Şentürk, soğuk ve kuru havalarda cilt ve saç bakımı konusunda dikkat edilmesi gerektiğini hatırlattı.